Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Po výměně procesoru nelze načíst Windows 10

Zdravím. Nedávno jsem si objednával nový procesor. Když mně došel domů zkusil jsem ho vložit do počítače. Ze začátku počítač nešel ani spustit, vždycky se zapl a hned vypl. Ani BIOS nešel načíst. Potom jsem zkoušel vyndat CMOS baterku a dát jí zpátky po 10 minutách. Poté už se bios načetl. Windows se načítal a psal Probíhá automatická oprava, ale bohužel na mě vyskočila modrá obrazovka:

Obnovení
Váš počítač nebo zařízení je třeba opravit.
Soubor: \windows\system32\winload.exe
Kód chyby: 0x0000098

Bude nutné použít nástroje pro obnovení na instalačním médiu. Pokud žádný instalační médium (například disk nebo zařízení USB) nemáte kontaktujte správce počítače nebo výrobce počítače nebo zařízení.

Stisknutím klávesy Enter zkuste akci zopakovat.

Po zmáčknutí tlačítka Enter je zde další jiná modrá obrazovka:

Obnovení
Počítač nelze správně spustit
Spuštění operačního systému počítače se nezdařilo ani po několika pokusech. Počítač je třeba opravit.

Kód chyby: 0xc0000001

Bude nutné použít nástroj pro obnovení na instalační médiu. Atd...

Poté se na chvíli opět zobrazí načítácí logo Windowsu, a je tu další modrá obrazovka:

Obnovení
Váš počítač nebo zařízení je třeba opravit.
Operační systém nelze zavést, protože jádro chybí nebo obsahuje chyby.

Soubor:\WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe
Kód chyby: 0xc0000221

Bude nutné použít atd..

Zmáčknu Enter a počítač se restartuje. A když se načítá Windows dělá tyto věci pořád dokola.

Budu moc rád za jakékoliv ohlasy ohledně této chyby. Děkuji.

Řešení:

Vyřešeno. Stačilo aktualizovat Windows 10. Aktualizoval jsem ho přes instalačku na flashce. Chvíli to trvalo ale jde to. Procesor jede taky v pohodě. Takže kompatibilní nejspíše je. Já jsem vám jen uvedl špatné informace. Omlouvám se tedy za zmatek. Ale i tak děkuju.

- Kuprikladu pomoci tvé instalacky. (USB, DVD, cim jsi instaloval ten Windows)
- Jen z ni nabootujes a na misto instalace zadas "opravit". Nasledovne uvidis i moznost spusteni konsole.
* Ale v prvé rade obnov to nastaveni BIOSu.

UP : Opravdu, viz vyse over radeji jeste jednou kompatibilitu CPU. Jestli opravdu neni kompatibilni, je zbytecné se vubec o neco pokouset.

Mám USB flash. A v tom je instalačka Windowsu. Když chci bootovat přes flashku mám tady na výběr:

Floppy
LS120
Hard Disk
CDROM
ZIP
USB-FDD
USB-ZIP
USB-CDROM
USB-FDD
Legacy LAN

Zkoušel jsem vše a ani jeden se nespouští z USB. Vše se spouští z Hard Disku kde je nejspíše špatný Operační systém Windows 10.

Vyřešeno. Stačilo aktualizovat Windows 10. Aktualizoval jsem ho přes instalačku na flashce. Chvíli to trvalo ale jde to. Procesor jede taky v pohodě. Takže kompatibilní nejspíše je. Já jsem vám jen uvedl špatné informace. Omlouvám se tedy za zmatek. Ale i tak děkuju.