Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s obladači grafické karty

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je možné, že na mém notebooku fungují pouze staré grafické ovladače. Při aktualizaci na novější či nejnovější, jak ze stránek výrobce notebooku, tak ze stránek Nvidia mi vždy notebook v režimu napájení padá do modré smrti, například přestávají jít USB a Touchpad. (Drive power state failer) na baterii funguje bez problému. Jedná se o GTX 1050 4Gb.
Notebook: Acer aspire VX5
Předem děkuji za odpověď

Každý počítač je nejlépe provozovat s tou verzí, která funguje bez problémů. To, že novější verze obsahuje víc chyb, nežli stará je dáno známým pravidlem, které říká, že odstranění jedné chyby znamená vytvoření dvou jiných...

Systém Windows 10 Pro 1809 nejnovější, všechny aktualizace nainstalovány, jsou tam momentálně 373.19 a jakmile tam dám jíné (novější starší, nejaktuálnější), tak to padá do modrých smrtí, avšak na baterii je to vpohodě.

Radu jsi dostal již v první odpovědi od jirky44, já bych ji jen zopakoval - provozuj notebook s funkčními, nepadajícími ovladači.
Jen tak mimochodem - jaký máš antivir? Nepoužíváš CCleaner nebo něco podobnýho na čištění či "optimalizaci" registrů?

Nic takového nepoužívám, je to po čisté reinstalaci. A nemůžu používat staré ovladače, když mi pak hry hlásí, že vyžadují novější, ano vím, ze na to existuje “figl” přepsat nvapi64.dll na něco.dll, ale například u assassina to nepomůže.

S tím si dovolím nesouhlasit. Zrovna tento na hraní na střední (nižší) detaily ano, má proto udělané chlazení. A celkem slušné komponenty. Samozřejmě to není na hraní 24/7. Notes není můj ale kamaráda. Já na hraní mám stolní PC. Ale jelikož cestuje do zahraničí za praci, tak je pro něho notes lepší.

A existují na stránkách výrobce novější ovladače?

Možná budeš muset stáhnout všechny. Nejprve aktualizovat drivery motherboardu, pak zbytku (grafiky, zvukovky). Raději ručně než automaticky.

Možná bude potřeba kompletní přeinstalace OS, třeba tam máš něco dorýpaného. Uděláš to (pokud máš W10) např. při přechodu na novější build, May update.

Může jít i o hardwarovou chybu, v krajním případě (jsem laik, tipuji možnosti).

S tím stářím ovladačů.. na PC s W7 mám ovladače dobré dva roky staré (možná starší) a kvůli tomu nefunkčních her bude naprosté minimum, pokud vůbec nějaká. Mám jich tam mnoho set.