Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Monitor no signal, odešla grafická karta?

Dobrý den. Rád bych vás požádal o radu. V PC jsem měl grafickou kartu AMD R9 285 2G a když jsem hrál hru z ničeho nic zamrzl obraz a na monitoru se zobrazilo no-signal. Hra asi spadla také. Po resetu PC se z reproduktorů po naběhnutí windows znělka ozvala. Otevřel jsem skřín, ventilátory na grafické kartě se točily, PC jsem ale vypnul, odpojil 230V a grafickou kartu vyndal. Monitor zapojil do integrované grafiky na zákl. desce a po zapnutí PC se zobrazil jak bios, tak poté windows. Změřil jsem ještě napětí na 6pinových konektorech dodatečného napájení graf. karty a 12V přítomno je. Podle biosu sedí i zbytek hladin napětí. Klidně bych zkusil koupit novou grafickou kartu, ale mám strach že po zapojení nebude fungovat, toto asi neověřím a budu to muset risknout že. :/ Bohužel teď nemám přehled v HW, ale prosím, jakou kartou od Nvidie by se ta současná dala nahradit aby byla výkonostně stejná, případně o něco lepší (ale to není nejnutnější). Děkuji vám. Pokud jsem na něco zapomněl, rád další info podám. Michal

Tak graf. karta odnesena do servisu kde ji otestují. Než budu znát výsledek, koukal jsem na ceny gtx1060 a 1660 a zjistil, že bych byl ochotný jít i do té 1660. Mám ale otázku. Vím, že brtník říkal lepší je zbytečnost ale pokud koupím 1660, opravdu proti 1060 nebude vyšší výkon znát a bude jí v PC něco brzdit případně co prosím? MB, CPU?

Takže jsem pochopil, že brzdou pak bude hlavně CPU? Já chápu že smysluplný upgrade je na výměnu půlky věcí -> nový stroj, ale o to mi ani nejde. Jen co jsem vysledoval tak u mojí sestavy jela většinou grafika na 100% kdežto procesor ne.

Ti jsou nějaké taktované verze od výrobce mám pravdu?
A druhá věc ta 1660 Ti je GDDR6 ale 1660 je GDDR5 stejně jako ta AMD R9 285. Nebylo by to GDDR6 problém prosím?