Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z ničeho nic se odpojuje Wi-fi

Zdravím, mám jen dotaz po čem jít. S routerem sem nic nedělal už asi rok...a z ničeho nic padá na všem Wi-Fi. Ntb, mobil, tablet...se připojí a třeba po minutě hned spadne. Pomůže restartovat router, ale do 10-ti minut to udělá znova. Když sem do routeru a do netu celkově přes rok nešahal, tak mě jen už napadá že je router v háji. Jinak si to nedokážu vysvětlit, nebo se vám stalo už někdy něco podobného ? Děkuji

takže pořád to vypadá na jeho napájecí adaptér. když dává nekvalitní napětí (zvlněné, u starších adaptérů třeba nižší), první začne blbnout právě wifi.
typ se bohužel nepovedlo zjistit, na štítku je až zespodu, nebo hned v záhlaví v menu. to pro rozhodnutí, jestli investovat 200 do nákupu nového zdroje, nebo jít rovnou do lepšího routeru.

lowend: wr-841n
něco lepšího: tplink archer c5 / ac1200. bohužel novější verze jsou hnusné, je lepší to dát na skříň, což šíření signálu spíš prospěje.

tam je to nejasné:
- jestli je poškozený konektor v routeru (sice si to nedokážu představit), pak výměna adaptéru nepomůže.
- jestli je původní router jednoanténový typ, už bych ho nekřísil. bohužel konkrétní typ nevíme.
- jestli má tazatel doma více stoláků nebo plánuje pořídit nas, neváhat a rovnou pořídit gigabitový model.