Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AOC U2777PQU - 27" 4K IPS, dobrá koupě?

Krásný den, uvažuji o koupi nového monitoru, do oka mi padnul tento kousek:
AOC U2777PQU
https://eu.aoc.com/cs/products/u2777pqu

Hlavní taháky: 4K UHD 3840x2160@60Hz, matný, 100% sRGB, 10bitový RGB (stejně nevyužiju, mám GTX1060, ne podporující Quadro - ale příjemný bonus pro někoho)

A to hlavní, cena: sehnat se dá už za 8 500 Kč, před 2 lety startoval na 14 000 Kč.

Myslíte si, že vhodná koupě? 2K IPS s podobnými parametry je asi jen o litr levnější, 4K bude asi lepší do budoucna. Monitor mám na práci a občas nenáročné hry.
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

Ano, dnes se da koupit jiz pod 9.000 Kč 4K IPS monitor i s 10Bit monitorem. (Opravdovy 10Bit, né 8Bit + A-FCR)
HDR se hodi, ale nenazval bych to primo jako podminkou. Navic né vsechny hry ho podporuji.
PS : Nevim s cim pracujes, ale panel typu AMVA muze byt také jista moznost, v pripade ze preferujes vyrazny kontrast (hloubku cerné) a barvy.

Nevim s cim pracujes

- Kdyz clovek nezna preference, tezko se neco doporucuje, jako u zenskych, je to invidualni. Nekdo preferuje prdelaty jinej zase kozaty.
- Nevim jak se pohybuji ceny v Cr, ve slevach se da velmi rychle zehnat kuprikladu nejaky IPS od LG typu "27UK6**", rozliseni 4K, 99% pokrytim RGB s 10Bit panelem a podporou HDR (HDR10) za nejakych 9.000Kc.

TiP :i: ~ Neni spatné se podivat i po nejakych slevovych kuponech, akcich a podobne. Vyhnout se unahlenym nakupum, nejlepe navstivit (dle moznosti) nejaky obchod a monitor nejdrive shlednou v realu, je to invidualni a obecné pravidla jsou rychle limitované.
* Osobne treba preferuji uz jen AMVA+, do budoucna urcite OLED, ale nevim k cemu by ti byla ma osobni preference.

Tezko rict.

Ja bych do toho nesel, 4K (UHD) na 27" neni videt, pokud nemas hlavu 20 cm od monitoru. Zbytecne to zvysuje narocnost na hry a grafika nebude stihat. Vzal bych radeji neco s QHD (2560x1440). Ale muzes mit praci, kde je 4K potrebne, to rozsoudit nedokazu, musis vedet sam.