Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna zakl.desky kvůli nabíječce

Ahoj, nedávno mi odešla baterie, s tím vlastně že nenabijela... Když jsem zjistil že to v baterii neni, zanesl jsem to do servisu, s tím že vlastně problém nebyl v nabíječce ale v základní desce. Chtěl jsem se zeptat jestli to je moje chyba nebo chyba kterou vlastně sem nemohl ovlivnit a co je vlastně příčinou toho, podotýkám PC mi nikdy nespadl.

Asi jo, ale je to herní notebook co jsem pořizoval před rokem za ne malou částku (30 000,-) v tady tom případě by se to asi vyplatilo vyměnit základovou, než kupovat nový za 30 000, ke všemu jeste kdybych si.koupil další za 30 000 mohl by za rok ntb vykazovat stejný problem, pokud chyba není na moji strane.

Co se týče základní desky. Nejsem expert přes notebooky tak hlavně proto mě to zajímalo, oprava není levná a podobným komplikacím bych se rád do budoucna vyhnul.
Mám z toho takový pocit, protože při hraní náročných her jsem si nastavoval baterií na to aby preferovala maximální vykon, tak jsem si říkal jestli to není kvůli toho. Navíc když vymění základní desku neovlivní to výkon ntb? nebo jestli nedojde k tomu že bych musel instalovat nový operační systém, vím že nový operační systém je potřeba když odejde HDD ale s výměnou základní desky se setkávám poprvé právě proto mě to i tolik zajímá a nevím co to všechno bude obnášet.

Hladas problem tam, kde nie je. Urcite si to nepokazil ty, ziadnym nastavenim.
Novy system budes mozno instalovat, po vymene zakladovky mozu robit testy na OS, kludne ti mozu na tvoj disk hodit svoj OS, otestovat to na nom a vymazat to. Za data servis neruci. Je dobre mat zalohu spravenu.
Mozno otestuju zakladovku len na zakladnu funkcnost a nebudu sa v tom sparat, tazko povedat.

jestli jsi to nekupoval na firmu ale jako normální zákazník, máš dva roky zároku. neřeš nesmysly a reklamuj to, je vadný měnič napětí na základní desce.

klidně se mohl upéct, tzv. "herní notebooky" jsou těžký kompromis, zvláště 15" modely se nemají jak rozumně uchladit a součástky jsou přetěžované. tos měl chápat, než sis tu tupost koupil.
do budoucna: lépe chladit, nebo z dementních dětinských her vyrůst.

to těžko. jestli je ten tajný krám v provedení 15", nebo slabší výrobce, nebo špatný přístup vzduchu při hraní na gauči...
pamatuju jak se tu nějaký pařan nechal nalákat na nově uváděnou řadu hp omen, upekl ten krám za 2 měsíce.

Navíc když vymění základní desku neovlivní to výkon ntb?

chápu že nikdo neví všechno, ale toto je moc. jak potom chceš, aby tě okolí bralo vážně?
teoreticky můžeš hledat náhradní desku na ebay. nebo poněkud přehodnotit životní priority.

ano, mám alergii na děti vysedávající u her, které jinak nic neumí. snad to z mých komentářů nebylo moc poznat.

Vÿrobce je MSI. Nemám problém s tím že máš alergii každý má něco . Ale že mám nějaký věk tak bych čekal nějakou debatu na úrovni . Psal jsem tu protože jsem v tom nevyznám, když už si tu tak povídáme když mi dají novou základní desku budu muset instalovat nový OS ?

Céle vlakno jsem jen rychle precetl pri scrolling, ale :
- Jak vis ze to neni baterii ?
- Jak vis ze to neni dobijeckou ?
- Ve kterém servise ti to rekli. Servis vyrobce nebo nejaky lokalni ?

Zakladni desky u NTB nevymenuji a jestli ano, zpravidla v dobe zaruky kvuli vysoké cene, kde podstatné % veskerych komponentu je osazeno hlavne na ni.
* Coz koresponduje i s montazi skoro cene nového NTB.
Chtelo by to vic informaci, kuprikladu jestli NTB na nabijeni vubec nereaguje, nebo zkratka jen nedobiiji.

Urcite bych doporucil Updatovat BIOS a dle verze NTB proves "inicializaci" s vytahlou baterri a pridrzenim tlacitka "power" v ~ 10s. Pak vratit baterii a zkusit znovu NTB spustit.
Jestli je opravdu baterie i dobijecka v poradku, je zapotreby aby ti v servisu provedli kontrolu osazeni SMC, kontrolu integrovanych pojistek a presneji "Mosfet transistoru" (cena v ~ 30Kc) ktery na zakladni desce reguluje napeti nabijeni baterie.

Ak mu nenabija/nepaja tak je podla mna ma problem v napajacom konektore na doske. Vplyvom tepla sa casto deformuje, vymena nie je trivialna, ale podomacky to neopravis, jedine zakupenim rovnakeho kusu a prepajkovanim. A herneho nb by som si tipol, ze je to tento problem, ktory som riesil uz velkrat.

v napajacom konektore na doske

Ze je vinik napajeci DC konektor pochybuji (jinak nevim co myslis pod napajeci konektor), jeho vymena je zpravdila velmi snadna a tech 4-5 nozicek jde velmi rychle i v domacim prostredi odpajet hrotovou pajkou (zpravidla vyrobci osazuji konektor s kabalem zakonceny s PINs ktery se jen zasouva, neni potreba ho pajet), "ale ruku do ohne za to nedam".
* IMHO mu klel (mosfet) regulator napeti na ktery v beznem servise kaslou, protoze bez schematu zakladni desky nevi kde presne je a nechce se jim ho hledat. Tedy v pripade ze to na 100% neni baterii, nebo dobijeckou.

Notebook nereagoval vůbec na konektor, zakoupil jsem novou nabiječku s tím že by to mohlo být v tom je to nejlevnější asi cesta no když to nezabíralo a z toho co jsem si přečetl jsem si vydedukoval že to je základní deskou, hele elektrika jede , v jiném ntb moje nabíječka nabijelw. Tohle mi už nemuseli říkat ani v servisů, ale stejně mi to řekli pravděpodobně při vyšších teplotách se to muselo přetavit ps: začalo to že ntb začal upozorňovat na to že nabíječka nenabiji vždycky začala nabíjet jak sem konektor nastavil do optimální polohy kde prostě nějak ta elektrika prochazela , no dělal jsem to tak furt až najednou sem byl upe v prdeli protože pak už to nešlo vůbec když sem nastavoval optimální polohu konektoru tak ani to pak už nepomáhalo. Přestal jsem na to sahat abych ještě něco víc nezkazil a dal to do servisů kde mi to co jsem si vlastně i myslel potvrdili, jen jsem chtěl se dozvědět co bylo tím důvodem toho že to přestálo jet. Kolega co tady už psal že by to mohlo být vyššími teplotami, vlastně i potvrdil to co jsem si myslel že to bylo špatným chlazením aspoň mám takový silný pocit

konektor nastavil do optimální polohy kde prostě nějak ta elektrika prochazela

Jestli jsi s tim musel lomcovat aby to slo, tak by to mohlo byt opravdu to co psal Fleg. Samotny konektor stoji mezi 200 -> 500Kc. (az na par vyjimek jako "Konektor bez kabelu" co osazuji napajeni na desticce PCB treba i s USB portem, ale ten ma PWR také s konktorem / nepotrebuje pajet jen vymenit).
*Ale tyto veci neodchazi teplotou, nybrz neprimerenym chovanim uzivatele.. V kazdém pripade, kvuli konektoru bych nemenil celou zakladni desku.

To by mě právě zajimalo, když si teď napsal že by to mohlo být mnou, nevim. Nic jsem na to nevylil, neházela jsem s tím vůbec žádný škrábance baterií Při náročnějších hrách sem v nVidia geforce nastavoval aby preferovala maximální výkon, právě to si myslím že jsem v tomhle udělal chybu a někde se to musela prostě přetavit , PC jsem nějak nečistil ani od prachu takže to způsobilo to že to hůř chladilo, ale používal jsem chladící podložku a když bylo trošku chladno venku otevíral jsem okno abych teplotu eliminoval PS: nečistil jsem ho protože jsem měl strach to otevrit ntb a hrabat se v tom. Dáš mi příklad ? Protože bych rád takovým věcem do budoucna předcházel.

Odchadza to teplom...konektor byva casto pri zdroji tepla z dosky a casom sa kovy v nom obsiahnute tepelne roztiahnu a stracaju kontakt so samcom z nabijacky. Toto som vzdy riesil na nb, kde nejaky dilino navrhol napajaciu kaskadu priamo pri vacsom zdroji tepla, ktore nebolo odvadzane. Ak sa s konektorom casto hybe je nestastie na svete do par mesiacov, rokov.