Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nebootuje mi ssd s windowswm na novem pc

Zdravim, sestavil sem si novy pc s deskou B450 tomahawk b450, gtx 1660 ryzen 5 2600, 2x predator 3200 2x8gb, predem sem na ssd nainstaloval windows 7, na jinem pocitaci protoze usb nebootoval rovnez kdyz dam v uefi 1. Misto boot ssd i ho vyberu tak mi to napise po spusteni systemu, reebot and select proper device, co s tim? Komponenty jsou uplne nove

Mas nastavene spravne bootovanie na SSD? Mas vobec boot sektor na tom SSD? Kedze si nevedel nabootovat ani z usb pochybjem, ze sa nejako pohneme dalej.
Normalne si nastav v biose bootovanie na legacy, vypni secure boot a podobne blbost, vyvolaj si klavesovou skratkou boot menu a nabootuj z instalacneho media win a instaluj znovu.

predem sem na ssd nainstaloval windows 7, na jinem pocitaci protoze usb nebootoval

naprosto špatně: neumíš nastavit bios, taky není jasné na jak moc odlišném hw jsi to předinstaloval.

ale dobrá zpráva je, že ta deska má s výhradami ovladače i pro w7, to bych nečekal.

- Support Bristol Ridge CPU、Summit Ridge CPU、Pinnacle Ridge CPU.
- Include AMD SMBus Driver、AMD Graphics Driver、AMD USB Controller Driver(only WIN7).
- Microsoft Win7 Hotfix installation is required for AMD Chipset Driver to be installed successfully.

Ted sem to nainstaloval a normalne se ten win spousti, akorat to hodi modrou smrt( komponenty nove, nevite co s tim muze byt prosim? Pise to 0x0000007b, “ check for virusses, remove any new installed hard drivers or hard drive controllees, check your hard drive to make sure its properly configured and terminated , run CHKDSK /F to check for hard frive corruption and then restart your computer