Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je to grafika ?

Dobrej,
můj problém je nasledující: můj notebook je starý :D vím to, ale stejně se ho nechcu vzdávat. Měl jsem problém s instalací nového windows protože počítač už fungoval opravdu špatně, když se mi to konečně povedlo, počítač chvíli fungoval správně, dokonce jsem si dva dny i zahrál wowko, poté se problémy oběvili znova, hlavně tento - někdy se počítač zapnul, někdy ne, většinou se zapnul až po hodně dlouhé době nepoužívání. Koupil jsem si nový hardisk ssd 480giga, poté se počítač se zdál být naprosto v pohodě, zase jsem si zahrál wowko :D byl svižný, ale potom se začal oběvovat zase problém se zapínáním, dokonce se někdy jen tak vypla obrazovka, tak jsem odešel na párty a když jsem přišel počítač jel zase v pohodě... už mi z toho hrabalo, dočetl jsem se, že to může být zdroj, tak jsem si koupil ještě nový zdroj... problém pořád stejný.. a jelikož jsem si tedkom vsiml, že se problém oběvuje hlavně po tom co nainstaluju ovladač grafiky, tak jsem si řekl, že jsem do toho ty prachy investoval asi zbitečně... :D takže budu rád za každou radu, která bude znít jako, stačí investovat ještě pár a bude to v pohodě... nebo třeba něco podobného... předem děkuji všem co si najdou čas odepsat :D
btw, jsem sice amatér co se týče IT, ale pokaždě když nastal problém tak se mi ho povedlo vyřešit pomocí googlu, popřípadě youtube, takže pokavad, by vas napadlo trochu složitější řešení tak se ho nebojím :D

Abych to shrnul - plno keců, informace veškeré žádné:
1. Typ notebooku (víme jen to, že je starý)?
2. Jaký OS tam byl a jaký OS jsi tam (asi několikrát) zkoušel nacpat? Na webu výrobce notebooku existují ovladače pro nový OS?
3. U nového SSD známe velikost, ale opět neznáme přesné označení
4. Jaký antivir používáš?
5. Čistíš a tuníš (tj. používáš CCleaner, optimizéry, ...)?

Obecný tip - ovladače se stahují zásadně z webu výrobce notebooku, žádné jiné, instalace se zahajuje ovladačem čipsetu.

Okej, pardon trochu jsem se rozepsal.
1. notebook je Hp Probook 4530s
2. montalně tam mám win7 professional, ovladače jen a pouze ze stránek výrobce, ale měl jsem i win 10, u toho se ale oběvovalo spoustu potíží, tak jsem se vrátil k 7.
3. nový ssd je kingston A400, pak tam u toho je ještě napsané 2.5" SATA Rev. 3.0 (6Gb/s)
4. když to ještě fungovalo tak jsem používal AVG
5. a zase jak to ještě fungovalo tak ano CCleaner jsem používal, potom defragmenter

...tak jsem používal AVG

Zde máme hlavní brzdu (doufám, že jen ve verzi free, platit za to už by byla velká úchylka)!

... CCleaner jsem používal

A zde hlavního rozesírače systému!

Pod Win7 zkus místo AVG MS Security Essential, jestli teda ještě funguje...
Zapomeň, že něco jako CCleaner existuje. Stačí si jen hlídat programy spouštěné po startu; na smazání dočasných souborů + dalšího bordelu z disku je už od dob XP zabudováno Vyčistění disku. A registry se zásadně nečistí!

Disk je ale nový a úplně čistý, jediné co na něm je, je windows a některé ovladače, po tom co jsem nainstaloval ovladač grafiky tak se počítač nenaběhl, tak jsem dal obnovení systému a jsem si teměř jistý, že pokud to nainstaluju znova tak to zase nenaběhne. To co jsi napsal je spíše, dobrá rada jak tomu předejít, jen se dostat do fáze, kdy budu mít šanci tvé rady použít...