Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přístupy do adresářů a uživatelské účty. Windows 7.

Zdravím všechny.
Ve windows 7 proffesional mám vytvořeny dva účty: účet1 - standardní uživatel, účet2 - administrator (s heslem).
Když chci z účtu "standartní uživatel" zobrazit obsah adresářů "administrator" vyskočí okno: Chcete-li získat trvalý přístup k této složce, klikněte na možnost Pokračovat. To je v pořádku, po kliknutí na pokračovat zadám heslo a do adresářů se dostanu. Potíž je ve slovíčku trvalý, adresář je potom přístupný vždy. Jde někde nastavit, aby heslo bylo vyžadováno pokaždé ?

Nastroje pro spravu - Sprava pocitace - Mistni uzivatele a skupiny

Ten standardni uzivatel je clenem skupiny Users nebo nejake jine?

Users by ti to melo dat pristup jen do uzavreni aplikace krizkem, pak by melo byt znovu vyzadovano adminske heslo.

Nerozumim tomu, nevidel jsem nikdy ten "trvaly pristup ke slozce".

Fakt Windows 7 Pro?

Pak me jeste napadlo, kdyz vlezes do vlastnosti slozky, co je na karte zabezepeceni za uzivatele, kteri tam maji pristup?

Co to je za pocitac, neni to nejaky znackovy? Nemas tam nejaky soft, ktery by ti ridil pristup ke slozkam na misto standardniho zabezpeceni?

Ano, je to windows 7 pro. Přístup mají: účet1 - standardní uživatel, účet2 - administrator, administrators - předdefinovaný účet, ještě je tam SYSTEM a u něho jsou všechny práva odepřeny. Počítač je skládaný a žádny software na řízení přístupu tam není.

u samostatného datového adresáře může stačit přístup pro skupiny uživatelů "administrators" a "users".

ale když si navzájem lezete do uživatelského profilu (společný hnůj pro data, nastavení i některé aplikace), kde se mixuje dědičnost i oddělení práv podle uživatele a tam žertujete s přístupem "system" (=windows), těžko říct co tam os řeší, když tam nemůže.
to je důvod proč mívám data vždy bokem mimo profil obvykle na d:, tam případně řeším práva. (u jednomužného pc buď podle pracovního účtu, nebo everyone)

Chcete-li získat trvalý přístup k této složce, klikněte na možnost Pokračovat.

Nemam zdani, co delam jinak, rad bych mu poradil, ale proste nevim. Ta moznost trvaleho prostupu ke slozce, ta na me nikdy nevyskocila. Vzdy jen pristup pro danou relaci a potom musim zadavat heslo znovu.

Otázke nerozumiem, lebo k programovým zložkám má prístup aj bežný nesprávcovský účet, akurát mu je zamedzené manipulovať so systémom tak, ako je umožnené Správcovi. Zaheslovať sa programové zložky v bežnom účte nijak nedajú.

Dajú sa obmedziť prístupy k systémovej zložke C:\Windows.

To by si musel zmeniť, okresať prístupové práva (premissions) jednotlivým zložkám prihlásený ako superadmin - Správca, zmenou z nt service\trustedinstaller prípadne zmeniť (okresať) práva komplet primárnemu oddielu C:\. Čo bežný užívateľ nedokáže bez toho, aby si nejak nespomalil, nesprznil systém W7. Je to fakt makačka s istými znalosťami OS Windows.