Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem A8 nejde pripojenie na voľnú wifi

Samsung S7, android 8, nevie sa pripojit na voľnú wifi. Neviem sa v tom po hrabať, telefon je mimo SR a ja mam ešte a6. Je v a8 nejaké bezpečnostné opatrenie, volba v menu, nepripojovat na voľné wifi? Môže mi prosím niekto pozrieť?

Región je nastaven správně. Pokud je CZ, tak jsou přístupné kanály 12 a 13, což např. v USA není povoleno.
Hodně výrobců tabletů a smartfonů volí řešení jenom podpory kanálů, které jsou povolené všude ve světě. Tím pádem se např. tablet nedokáže napojit na kanál wifi, který je podporován jenom v Evropě.
Je to pro výrobce jednodušší - výroba jednoho modelu s jednotným nastavením.

Na druhou stranu SGS7 ma pro kazdy region verzi telefonu zvlast, takze bych ocekaval, ze tam budou vsechny kanaly pro dany region:

SM-G930F, SM-G930A, SM-G930P, SM-G930V, SM-G930T, SM-G930R, SM-G930FD, SM-G930W8, SM-G930S, SM-G930L, SM-G930K

U nas se pouziva model oznaceny jako Global SM-G930F. Nicmene tento model neni urcen pro USA, takze pokud by ho nekdo pouzival tam, tak tam asi vsechny kanaly fungovat nemusi. Stejne tak, kdyz si nekdo priveze USA model sem, tak to take fungovat nutne nemusi.

Ono je to trochu inak. Tie tlf. dovozca kupil vo vyhodnej akcii v US a vysral sa na to, ze by ich mal dat upravit pre krajinu v ktorej to bude predavat. Netyka sa to len tlf., ale aj niektorych dalsich veci v ktorych je wifi modul. Napriklad notebookov, tabletov, wifi kariet PCI/PCIe, dokonca aj niektorych wifi kariet USB. Podaktori dovozcovia to riesia specialnym ovladacom pre wifi, aspon teda pocitace. Je to asi lacnejsie ako dat preprogramovat eeprom na karte pre vsetky dovezene vyrobky. Zrejme je potrebne to potom dat nanovo certifikovat. Bohuzial ten ovladac je casto len pre jednu verziu operacneho systemu a to taku s ktorym je to dodavane. Pri update na vyssiu verziu, alebo iny typ OS nastane rovnaky problem s kanalmi.