Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor přestane reagovat když vypnu pc s Ubuntu

Zdravím, mám problém a nemůžu přijít v čem.

Mám AMD Ryzen 5 2600, RTX 2080. Dva monitory ASUS VG258Q a Dell UltraSharp U2412M. Dualboot Windows 10 a Ubuntu 18.04 LTS.
Mám nejnovější driver z webu Nvidia. Pokaždé když vypnu, nebo se odhlásím ze systému (jen Ubuntu, Windows je ok) se monitor Asus úplně zamrazí. Při startu a v běhu Asus funguje zcela v pořádku ale jakmile to vypnu, svítí černě, nefunguje nastavení barev, vstupu, nic. Musím monitor vypojit ze zásuvky jinak vůbec nereaguje. Největší záhada pro mně je že Dell je zcela v pořádku. Nepomohlo ani to když jsem nechal připojený pouze Asus.

Poradí mi prosím někdo v čem by mohl byt problém? Zkusím ještě jiné verze driveru ale nějaké už jsem zkoušel a byl to stejný problém.

Je to prapodivne, ale ne nemozne.

Nezbyde nez experimentovat, pripojit monitor Asus k jinemu PC notebooku pres stejne konektory a vyloucit tak chybu monitoru. Dal bych zkousel jiny kabel (s jinyma konektorama) mezi tim monitorem a PC.