Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows Defender rýchla kontrola

Dobrý(len info),používam Windows defender vo Windows 10 home.Chcel by som sa opýtať,čo Windows defender zhruba kontroluje pri možnosti Rýchla kontrola.Ďakujem.Ps.asi 1 tak raz do týždňa mi dole vpravo vyskočí hláška Vaše zariadenie bolo skontrolované programom Windows defender 5 krát,nenašli sa žiadne hrozby,niečo v tom alebo inom znení.To je taktiež rýchla kontrola defenderom?

Tobe také Dobry den, dekuji.

Obecne receno, rychla kontrola se zameruje na nejcasteji napadené a systémové a citlivé slozky, vse co se spousti pri startu etc (zpravidla trvá par minut)
Kompletni skenuje cely disk (nebo disky jako D:/, E:/ etc né jen C:/), kde kontrola trva podstatne déle klidne i hodinu a více.

Defender beží nonstop na pozadí, kontroluje sťahované, rozbaľované archívy, *.exe aj v prípade, ak ho v Startup cestou Správou úloh v lište zastavíš. Ako každý sebelepší značkový AV so zlatou visačkou na trhu.

Defender predčí svojou kvalitou AV od tretích výrobcov.

Rýchla kontrola Defendrom nemá zmysel, nemá opodstatnenie lebo nekontroluje zbalené archívy, exe, dll iba prefrčí RAM a súbory v RAM načítané z disku.
--------------------------------------------
Defender si aktivuj na kontrolu pop, pum v powershell príkazom:

Set-MpPreference -PUAProtection 1

$Preferences = Get-MpPreference

$Preferences.PUAProtection

na kontrolu cloud, nas apod.:

Set-MpPreference -MAPSReporting Advanced
Set-MpPreference -SubmitSamplesConsent Always

Defender predčí svojou kvalitou AV od tretích výrobcov.

to platilo dřív.
od té doby co si hraje na "opravdový antivir", začíná od třetích stran kopírovat hlavně falešné poplachy.
až ho ve win11 vytuní, aby chránil a bránil i síťový provoz, zdegeneruje mezi odpad avg/avast.

čili současný stav není takový, že by byl bůhvíjak lepší než něco jiného. je to jen nejmenší zlo.

Nejak tomu nerozumiem nastavil som kontrolu cez Task Scheduler-vľavo Task scheduler libary-Microsoft-Windows-Windows defender-v strede som našiel Windows Defender Scheduled Scan-klik pravým tlačitkom na Properties asi vlastnosti-Triggers a New a tam je v strede hore On a Schedule to som nemenil a kontrolu som nastavil dnes o 15 15 ale defender sa mi vôbec nespustil ako viem zistiť že prebieha uplná kontrola.Ešte tam v strede hore mám Windows Defender Scheduled scan ready 29.5.2019 14:50