Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vymena hdd za ssd

Prosim poradte spolahlivy a lacny kit na prenos celeho systému (kompletna kopia) (vraj nieco take je) z hdd na ssd. Ssd mi staci 200gb - 2,5" sata. A stary hdd sa da vraj potom cez ten kit pouzivat ako napr. Externy hdd. Ale aby ten kit nepotreboval cd - nemam cdromku (miniPC). Snad to bude mat aj software na usb koli bootovaniu - asi to kopiruje cez bios..
Moc ďakujem.

Treba nekdo odpovi lepe, ale teda kdyz uz jsem dotaz rozevrel:

Neni lepsi si koupit klasicky externi USB boxik idealne s USB 3.0 a do neho ten HDD strcit?

Na zkopirovani HDD na SSD pouzij klonovaci software. Neznam aktualni situaci, takze radeji prover, ale driv byl klonovaci software v zjednodusene verzi k SSD od Crucial a Kingston zdarma (Acronis True Image HD).

To s tym externym hdd bol len taky napad kedze z toho kitu by sa to vraj malo dat spravit... nie je to nutne..
Ide mi skor o ten klonovaci program a nejaky navod aby som neprisiel o subory, programy a windows..
Ďakujem.

// cca ako rychlo dokazem naklonovat 150hb?
Ďakujem

Neviem čo si mám predstaviť pod tým tvojim kitom, ale on myslel niečo takéto:

https://m.alza.sk/crucial-mx500-250gb-ssd-d5244209.htm
https://m.alza.sk/axagon-adsa-1s6-slimport6-d3020462.htm

A je to všetko čo potrebuješ. K disku máš pribalený klonovací sw, a externý box ktorý ti poslúži najprv na pripojenie ssd disku za účelom klonovania. Po úspešnom naklonovaní len vymeníš disky a zostane ti externý usb disk na ľubovoľné použitie.