Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s připojením internetu přez Wifi

Dobrý den, mám již delší dobu stolní pc s os. Windows XP home. Koupil jsem si Notebook Asus os. Windows Vista home basic a chtěl jsem do něj nasdílet internet přez Wifi, tak jsem si koupil router D-link DI-524. Bylo k němu cd tak jsem dal do mechaniky a router jsem zapojil podle instrukcí na cd a chtělo to po mě jen zapojit kabeláž podle pořadí a něco s IP adresou tak jsem dal dynamic IP address (bily dalsi 3 moznosti ,ale při žádne dalsí mi nešel internet). Internet na notebooku mi sel 3 dny v naprosté pohodě ,v přibližně stejné rychlosti jako dole na Počítači ,ale po třech dnech z ničeho nic mi začal internet padat ,pomale stahovani,načítání stránek ,velký ping ,atd... a signalem to není ten je pořád stejně dobrý! a jedine změny jaké jsem si všiml je že na notebooku na liště jak mam ikonku prave připojeno (dva počítače za sebou) tak když to šlo normálně tak tam bily jenom ty dva počítače,ale teď je tam ještě pred nima takové malé bledě modré kolečko a když kliknu na centrum sítí a sdílení tak tam mám napsano v položce přístup: mistni sit a internet a windows nehlásí žádnou chybu (jako když internet šel v pořádku).... jen prostě internet si najednou dělá co chce a přibylo mi tam to modré kolečko a ja se toho nemuzu zbavit ,vubec nevím co s tím mám delat! předem dekuji za jakoukoliv radu co s tím najednou je:-(

zkus ty bílé počítače přemalovat načerno. Anebo se nauč česky. ]:)

Jo a tvůj problém je samozřejmě řešitelný, ale předpokládá jisté znalosti a hlavně správné nastavení (rozhodně ne metodou pokus-omyl), speciálně ohledně zabezpečení bwzdrátové sítě.

Jinak tě ale nejspíš tví sousedé nyní blahořečí, přece jen dávat jiným zdarma připojení k internetu.. ;-)

No tak to pozor zabezpecenou sit mam - pri instalaci jsem zadal 64.bitove zabezpeceni na heslo a ked sem se po 1. pripojil do site musel jsem ho zadat a kdyz hledam novou sit tak v okoli vidim 3 site ,moji a sousedovu a oboji maji status zabezpecena sit a jednu nezabezpecenou ,to nevim koho je a navic kdyz se chci na ni pripojit pise to chybu... kdyz jsem router instaloval zadal jsem 64.bitove zabezpeceni na heslo o 5 znacich a kdyz jsem se prvně prihlasoval do sitě chtelo to heslo.. to jsou fakta takze nevim kde je problem :-(

No tak jsem vzal router, dal jsem hezky na routeru tlacitko reset cele sem to nainstaloval od znova a zabezpení jsem dal teda WPA-PSK a heslo 15-ti mistne male/velke pismena a cisla ,to uz snad jen tak nekdo neda :-) pripojil jsem se na tu novou sit, net jede zatim v pohode ,ale nezmizelo mi to modre kolecko na liste jak tam driv kdyz to šlapalo v pohode byli jen ty dva pocitace, coz by asi nemelo byt ? nevim co to znamena ,net jede zatim v pohode tak uvidime...