Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ssd M2 disk

Dobrý den.Potřeboval bych poradit ohledně ssd m2 disku který je připojen k pc přes redukci Pci. Kvůli chybějícímu slotu na ssd m2 disky. Problém je v tom že tento disk není vidět v biosu co stím. Na disku je zároveň nainstalován win 10. Nevěděl by někdo co stím.

Upozorneni :!: : Jestli ho zapojis do [B-KEY] , musis na tu kartu pripojit SATA kabel a druhy konec zapojit na zakladni desku, jinak ho v BIOSe ani jinde neuvidis.
* Zkratka ze zakladni desky, jako kdyz zapojujes SATA disk, na misto HDD ten SATA kabel musis zapojit do té karty. Samotny adapter je zpetne kompatibilni s PCIe 2.0 nebo 1.0.
Takle zustane jen z PCIe napajena ale nema zadny prutok DAT. Jestli je v [M], musi byt nastaven jako "AHCI".

- Vysun ten "adapter" ze zakladni desky ven.
- Tvuj M.2 disk, vsunes do portu / zdirky s oznacenim B-KEY
- Nasledovne vezmes datovy kabel "SATA" :
[s-l300.jpg]
1) Jeden konec zapojis do zakladni desky (tam kam zapojujes HDD)
2) Druhy konec zapojis na ten "adapter" viz obrazek..
* Je tam jen jedna zdirka s popiskem SATA.
[87054-pcie-adapter-png]
- Nasleovne ten"adapter" opet vsunes zpet do portu PCIe.
- Spustis PC.

- Je od tebe hezké ze se chces pridat, ale s tou LOGIKOU bych byl opatrny. Navic neni potreba se schovavat za "proxy".
- Posledni dobou se tu casto ukazuji prispevky které zacinaji schovavajici se za slova "Inteligentni clovek ale", nebo "logicky" lec ve vysledku dopadnou stejne.
- Jak jsi na to dosel ? Tva logika spociva v tom, ze tam vidis nekde na té karte napsané pismenko B ?

[Otazka]
- Mohl by jsi mi rict, kolik PIN jsi napocital na tom portu ty logiko ?
[87058-key-pins-png]
[B-M] key zcela vynecham kazdy snad vi jak ten vypada. Ale mohl by jsi mi rict, kolik PIN ma slot pro karty [B-key] a kolik pro [M-Key] ? Neni ten rozdil nahodou "6 x PIN" pro B vs "5 x PIN" pro M ?
*Souhlasim s cim pises, jeste ze je to provedeno tak : "abys ho nestrčil kam nemáš"

viz Lucifer / 29.05.2019 22:54
- Jestli-ti stale nefunguje, je mozne, jak jiz jednou zminoval Lucifer ze pro spravny chod bude potreba bud Update BIOSu nebo jinou zakladni deskou na jiné chipsetové rade.
* Jelikoz je mozné, ze pro spravny chod bude na strane AMD vlastnit minimalne : "A320/B350/X370/X399", nebo "H170/Z170 a H97/Z97/X99" na strane Intel.