Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota grafické karty?

Ahoj, prosím vás mám teď novou MSI GTX 1660 Ti https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1660-ti-armor-6g-oc-6gb-gddr6/254988/produkt a jsem překvapený, že u té karty se víceméně netočí ventilátory. Ve Windows (bez zátěže) má karta stabilně 45°C - ventilátor 0%, až pokud teplota stoupne někam k 60°C tak se vent. rozběhne na 58% a teplota drží. Říkal jsem si zda jsou ty teploty v pořádku a nebylo by lepší tu křivku upravit. Co si o tom myslíte? Zkoušel jsem kartu zatížit ve FurMarku, ale přes 65°C jsem se nedostal, ale zase tak moc s tím programem neumím. Zkusil jsem si vytvořit takovouto křivku, nevím zda to není blbost, na různých fórech je to co uživatel to originál. :/
[87044-fan-png]

Teda, ty jsi se vyradil, nemas tam tech bodu malo? :-D

Problem to rozhodne neni, ale je to takovy vtipny.

Moje krivka:

[87045-ventilator-png]

Jinak mam to nastaveno zbytecne na nizkou teplotu, ale o to vic to rve, jenze ja hraju vetsinou stejnak na sluchatkach, takze to neslysim. Mohlo by tech 100% byt klidne na 90 stupnich.

Edit: grafika ma obvykle nejakou nejmensi moznou hodnotu, na ktere se rozbehnou ventilatory, proto je tam ta kolmice. Takze u me spustim ventilator na 45 stupnich a nejmensi mozna hodnota, kdy se ventilator zacne tocit je 25%. Odzkouseno pokus-omyl. Mel jsem grafiku, kde se spustil ventilator az na 30% nominalnich otacek.

Zalezi na tobe, ja mam nastaveno, jak vidis 45 stupnu.

Ono co bych nedoporucoval, je to mit nastavene na hranicni teplote. A to zavisi od airflow tve skrine. Takze ja treba vim, ze pri vypnutem ventilatoru mam pri praci na plose Windows (2D) bezne mezi 42-44 stupnu. Nastavil jsem teda 45. Predstav si, ze bych mel 44-46 stupnu, co by to delalo na nastavenem spinani na 45. Roztoci, zastavi, roztocit, zastavit, ... asi uz chapes kam mirim, nejhorsi je furt ten ventilator roztacet a zastavovat, to je pak lepsi jet konstantne nejmensi mozne otacky ventilatoru nez to zastavovat.

Takze si proste najdi optimum tveho pocitace. Do 50 stupnu bez spinani je to urcite v pohode.