Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ryzen 5 2600 = mikro trhání, nečistej obraz

Zdar, poskladal sem si ryzen 5 2600 s deskou b450, 1660 a mám jeden problém- I když jsou fps 100-200 furt to není čisté, monitor mám starý snad z roku 2007, teploty cpu v idle 32 C, gaming max 50, potom se podívám na YT a vidím že má tento problém s Ryzenem větší počet lidí... Proto se chytám za hlavu proč sem radši nevzal 9400f, nemáte nějaké rady?

Pouzivej synchronizaci aby k trhani obrazu nedochazelo. Kuprikladu v nastaveni hry oznac V-Sync.
Na tvém zrejme 60Hz monitoru je vse nad 60FPS nema nejak cenu. (jelikoz ten monitor dokaze zobrazit jen 60 snimku/s).

- IMHO je tam problém jen v té synchronizaci za to CPU nemuze. Bez ni se ten obraz trha na pul nebo se rozjizdi, pri rychlém pohybu pocukava je tak ?
* Kdyz zapnes V-Sync tak ti to zmizi uvidis.

- Samozrejme novy monitor zakoupit muzes.
* S tvou sestavou se nemusis bat sahnou i po nejakém 2K@1440p /60Hz, nebo FHD@1080 /144Hz v pripade ze preferujes vysoké FPS..

Pokud budu kupovat nový tak rozhodně 144 full hd, preferuji vysoké fps, ale záhada je to třeba že když hraju lolko tak na začátku hry je ten obraz perfektní ale jakmile začnu něco dělat (fighty, teamfighty, používání spellu atp) tak začnou fps klesat z 200 na 130 140 a je to hrozně trhané.. Děla to opravdu monitor?

zkus dat v tom lolku frame limiter na urcitou frekvenci (zacni na frekvenci tveho monitoru) jinak me delalo neco podobneho problem byl v tom ze jsem mel ve win navoleno 59Hz (hry volily stejne podle nastaveni ve win) po nastaveni 60Hz (native) se to dalo do poradku

edit taky vyzkousej vypnout (nebo zapnout) window mode