Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kauza Huawei - kupovat, nebo ne?

Zdravím, zvažuji koupi nového mobilu. Mám příležitost zakoupit Huawei P30 Pro 128GB/6GB za cenu 16300,-.(CZ distribuce), Normálně cena začíná na 19k, v cz distribuci o dost více. Neváhal bych, nebýt právě probíhající kauze okolo Huawei a Google. Co myslíte vy? Skončí Huawei bez Google, nebo se to celé vyřeší? Vím, že na již vydaných mobilech by problém nebyl, ale největší problém vidím v tom, že by už nepřišla žádná aktualizace.

- Rozumim momentalni panice, ale tvuj telefon ANDROID ma. Oni ti ho nevymazou.
* Aktualizovany taky bude + EMUI . Na muj P20 dostavam stale Updates a koupe bych se nebal, lec "jde jen o muj osobni nazor" coz ti asi nepomuze..

PS: Je to stejne jen prozatimni kdyz do toho nebudu pocitat vyvoz do USA.
- Az prodej ve spojenych statech posili, tak z cerne listniny bude zase odebran.
* To ze tva P30 bude nepouzitelna osobne pochybuji. Ale vidim ze Americka taktika funguje a lidi s nakupem vahaji.

To jsi nedostal ani kdyz byl jeste Huawei v USA v pohode. Huawei byl k novym verzim Androidu odjakziva velmi vlazny. Ja bych se te situace proste nebal. Pokud bys chtel koupit Huawei i pred tou aferou, tak myslim, ze v pohode muzes i ted.

:-)

Naprosto prastena situace, jenze problem je nasledujici. Hardware, displej, fotak, nakonec i ten Android se musi odladit a Gapps se taky plati. Dohromady to dela tolik penez, ze levnejsi varianty mobilu se prodavaji jen s malym ziskem temer nicotnym. Proto se vyrobci snazi pokryt to temahle premiovyma variantama mobilu. Takze zatimco na mobilu za 6K ma vyrobce marzi treba 10%, tak u tohohle premioveho je to klidne 40% nebo i vic.