Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Síťové a obyč RAMky

Zdravím. Moc prosím o radu. Dostal jsem do rukou 8Gb RAMku, ale prý je to nějaká síťová RAMka či co. Je z vyřazených počítačů z jednoho podniku. Chtěl bych se proto zeptat... Lze tuhle RAMka použít do normálního domácího počítače? V čem je jiná? Děkuji za případné odpovědi

- Rozdil je hlavne v tom, ze ty urcené podporuji ECC/Error Correction Coding (overovani chyb coz RAM pro desktop neumí) na registered/buffered.
- Podivej se na stranky vyrobce tve zakladni desky, mas tam list kompatibilnich RAM.Nektere desky ECC podporuji, ale zpravidla jen u nekterych modelu nebo znacek.
* Ale nema cenu ty serverové michat, bud nepojedou vubec a jsou podstatne pomalejsi.

V počítači mám 4Gb normálních ramek, ale jede mi poč dost pomalu, tak jsem si myslel, jestli by mi pomohla 8Gb avšak serverová ramka. Mám ještě jednu a ta DDR3 nejspíš je. SAMSUNG 8Gb 2RX4 PC3L-10600R-09-11-E2-P2

V počítači mám 4Gb normálních ramek

přesný typ jsi líný sem opsat. jinak ti ho vypíše třeba cpu-z: záložka spd.

SAMSUNG 8Gb 2RX4 PC3L-10600R-09-11-E2-P2

nemá cenu to patlat k těm 4gb, lepší by mohlo použít pouze tento samsung samostatně nebo ještě dokoupit druhý stejný modul.
ale zásadní je ta věc, že ten samsung je ddr3L, pro napětí 1.35V. ta základní deska to musí podporovat, podívej se do manuálu.