Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s GPU

Dobrý den,
poslední dobou se mi stává, že po chvíli (někdy hodiny, někdy pár minut) mi spadne hra. Na chvíli zamrzne, pak zčerná obrazovka a vypne se. Bez jakéhokoli hlášení. Děje se to například u Witcher 3 nebo Kingdom Come. Teploty GPU jsou v pohodě (do 60 stupňů). Přikládám obrázek z vytížení GPU hned po tom, co to spadlo. Grafickou kartu mám přibližně tři roky a je to Radeon RX 480 od MSI.

Další komponenty:
CPU: AMD Ryzen 5 1600
PSU: Seasonic 620W
RAM: 16 GB
SSD 240 GB (hry byly pokaždé na SSD)
MB: MSI B350 PC MATE

Díky za pomoc.

https://forum.kingdomcomerpg.com/t/game-doesnt-start-failed-to-load-whgame-dll/25495/4

tipy, ktere podle fora nekterym uzivatelum pomohly:

smazat WHGame.dll from …\SteamLibrary\steamapps\common\KingdomComeDeliverance\Bin\Win64
na steamu overit integritu hry

---

spustit prikazovy radek jako administrator a overit integritu systemovych souboru "sfc /scannow"

---

najit KingdomCome.exe …\SteamLibrary\steamapps\common\KingdomComeDeliverance\Bin\Win64 a spustit jako administrator

---

chybel xinput9_1_0.dll nasel si ho na internetu a vlozil do C:\Windows\System32 (osobne bych reinstaloval cele DirectX)

---

jeste jsem nasel, ze u grafickych karet od AMD nekomu pomohla reinstalace driveru.

Obě jsem měl v nejnovější verzi. Stejně jako driver GPU (zkusil jsem jak poslední doporučenou verzi, tak nejnovější zkušební verzi).
Soubory hry jsem nechal ověřit a opravit, ale vzhledem k tomu, že mi to dělá na dvou různých hrách, které mám nově stažené, tak si myslím, že v tom problém nebude.

- Tak nahledni do BIOS a povypinej veskeré OC funkce. I kdyz jsi je nenastavoval ty sam.
* Hlavne jestli neni pretocena RAM. Zkus dohlédnout, aby nepresahovala 2666Mhz. Klidne ji zkus stahnout na 2400Mhz a podle vysledku proved dalsi potrebné kroky.

- Nasledovne stahni Clock tvé GPU. Treba pres nejaky SW, na zacatek staci +- o "50".
"Jaky SW pouzit" ? Myslim ze bude stacit "MSI AFTERBURNER"