Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Má smysl osadit vsechny pozice pro ventilator v pc skříni ?

Dobrý den, má smysl osazovat všechny prostory pro ventilátory v pc skříni ? Pc využivam na hry/praci s grafikou. Momentálně mám osazen: 120mm fan fouká ven dozadu, 140mm fan fouká ven nahoru a 140mm fan fouká dovnitř zepředu. Pokud čím více ventilatoru = tím lépe, mohu jeste pridat 140mm fan dopředu a a jeden 140mm nahoru. Děkuji

viz karel

co se tyka pozice nahore, tak je tam prachovy filtr?

Pokud ne, tak je potreba bud nahoru ten ventilator dat nebo volnou pozici pro ventilator necim prikryt nebo zalepit. Nejake plexi prilepene zevnitr skrine nebude ani osklive vypadat. Pokud tam filtr proti prachu je, potom to nemusis resit.

Jak už psal Karel, nejdřív si změř teploty a pokud jsou v pořádku, není důvod přidávat ventilátory. Snad jen bych ti doporučil si ten horní dát dopředu, abys měl vepředu 2 a vzadu 1. Horní pozice pro ventilátory jsou tam hlavně kvůli ventilátorům od vodních chlazení. Dřív jsem s ventilátory experimentoval a přední měly největší efekt (horní nejmenší). Přesné hodnoty teplot si už nepamatuji, ale stejně je to asi case od case.

Čím víc ventilátorů, tím větší kravál a tím víc prachu.
Jinak samozřejmě víc ventilátorů znamená víc odvedeného tepla, to se ví (pokud nefoukají proti sobě apod.).
Vycházel bych za situace, jaká ve skříni panuje, pokud z ničeho nesálá teplo, tak bych to neřešil.

Smysl to má, ale ne vždy.

Airflow:
http://pccasesreviews.com/wp-content/uploads/2017/12/Thermaltake-Core-V71-full-tower-case-is-the-ultimate-powerhouse-suitable-for-any-type-of-PC-enthusiast-%E2%80%93-no-matter-liquid-cooling-or-extreme-airflow.jpg

Pokud budeš mít teploty v pohodě, tak bych dal ventilátor jen dopředu a dozadu, nejlépe shodné, tedy ty tvé 140mm. Případně ještě jeden nahoru 140mm, prachový filtr, jak psal RedMax. Opravdu z toho nepotřebuješ Letadlo, jak psal Karel.

Jeste jedna vec, pohlidat si airflow a mnozstvi vehnaneho vzduchu do skrine by se melo rovnat mnozstvi vzduchu, ktery vyfouknes ze skrine ven. 5 ventilatoru, ktere vhani vzduch do a 1 ventilator, ktery ho pozene pryc, je nesmysl, obzvlast maji-li vsechny ventilatory bezet tise, teda se stejnym objemem pruchoziho vzduchu.