Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Error code: 5

Pěkný den ve spolek,
v pc mám win 10 Home ,který jsem chtěl přes program AOMEI identicky okopírovat na SSD (funkce se nazývá přímo "Migrate OS to SSD").
Dělal jsem to již párkrát když byl např. zaheslovaný BIOS a nemohl jsem se dostat do "boot menu" (odpojení baterie CMOS pro výchozí nastavení BIOSU nepomohlo).
Při dnešním celonočním boji o "Migrate OS to SSD" nastal problém, po celkovém zkopírování systému proběhne klasicky restart win. a poté vyskočí tabulka kde se píše:
Sorry, the operation has been canceled!
Information Code: 5
Description: Failed to unlock the volume, please reboot to access the volume by Explorer

What does the information Code mean ? Please refer to: https://www.disk-partition.com/help/errorcode.html

Originál:
Error Code: 5
Error description:
Failed to lock the volume, please reboot and retry.
In operation of partitioning, partitions need to be locked firstly, when the operation has been finished, the program will unlock the target for you, if the unlock process failed, you will be given this error.
Solutions:
Restart your computer then the locked partitions will be reopened by windows automatically.

Pokud to dobře chápu tak to chce uzavřít/uzamknout svazek na SSD ,ale
to co radí jako: restartovat PC a bude to v pohodě nefunguje.
Jelikož mám doma více zařízení tak jsem to zkoušel ze dvou dalších PC a výsledek byl stejný. Tudíž si myslím ,že ten "SSD nebo svazek" kde chci nakopat OS musí být nějakým způsobem uzamčený.
Dočetl jsem se v různých článcích o tom,že stačí být zaheslovaný účet do PC (blbost-odzkoušeno).
Disk kam chci migrovat OS je oddíl "D:\"
Napadlo mě před dalším zkoušením migrování OS toto: Tento počítač->Vlastnosti disk D:\ ->Zabezpečení->A přidat jak uživatelům, tak administrátorům práva "Úplného řízení" a nebo naopak je zkusit všem odebrat a nechat je jen na hlavním účtu. Nevím už.... vymýšlím píč...

Budu moc rád za každou radu. Předem všem moc děkuji

Disk kam chci migrovat OS je oddíl "D:\"

máš screen disku co migruješ, včetně bootloaderu? tam je systém na d:?
máš už předrozdělený disk kam migruješ? myslím že nemusí být, ale když už je, záleží jak.

nebo chceš z nějakého rozdělení disku udělat jiný mix? nemícháš gpt a mbr rozdělení?

na screen je použitelný třeba partition wizard, taky umí migraci.
(windowsí správce disků je kus trusu, screeny jsou málo informativní)

Oddíl / disk D: jsem zmínil jen proto,abych mohl lépe popsat co jsem chtěl přesně udělat skrze povolení "úplného řízení" v nastavení zabezpečení jednotky D:.
Oba dva disky (SSD) používají MBR.
Disky rozdělovat nechci zůstanou oba dva tak jak sou (500 a 500GB), systém který chci migrovat je čistý (nově nainstalovaný jen s aktualizacemi) a disk na který má OS přijít je úplně čistý.
Jde mi jen o to,že přítelkyni někdo zahesloval BIOS a dal jí tam před třemi měsíci win 10. Tím pádem nespustím instalaci na win 8.1 ,který je poslední kompatibilní win. co se týče ovladačů. Win 10 si totiž usmyslel,že i přes zakázané aktualizace (nejenom v ovládacích panelech) si bude spouštět aktualizaci a odešel například zvuk (nekompatibilní ovladač) a dále třeba "hotkeys utility" kde se zbláznila klávesnice a popis daného tlačítka neodpovídal tomu co člověk psal.

Řešil jsem již jednou tento problém stejným postupem,ale teď mně z neznámých důvodů nefunguje.

Problém jsem možná vyřešil. Poslední hodinu pročítám aktualizace AOMEI , kde došlo k chybě v programu. Samozřejmě při mém štěstí byla chyba v "Migrate OS to SSD".
Výpis fixnutých chyb k 30.4. a v8.2

- Fixed issue: error code 5 occurs when migrating OS under Windows PE or Native.
- Fixed issue: error code 305 occurs when fomatting exFAT to other file systems.
- Fixed issue: the program crashes becuase the interface doesn't refresh in time after registeration.

Nenapadlo mě ,že nebude fungovat ani automatická aktualizace programu AOMEI na nejnovější verzi ještě když to sám program kontroluje.

Téma můžete uzavřít. Děkuji

pochybuju že má domácí notebuk s tpm chipem. v tom krámu se nedá dostat k cmos baterce?

jinak mluvíš jen o běžně viditelných discích pro systém (+data), ale ne o partitions pro bootloader nebo efi u gpt. doufám, že s nimi počítáš.
a jak jsem psal, klonování na jiný disk jsem vyzkoušel i skrz nainstalovaný "partition wizard".

i přes zakázané aktualizace

jestli máš home verzi wirdows, nejmoudřejší blahorodí microsoft ví lépe než ty co potřebuješ. ty máš jen právo systém koupit a pak držet ústa, co ti s tím pod rukama dělají.
aktualizace ovladačů by mohla jít zakázat, ale u home nefunguje nic.