Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RTX 2080 nebo GTX 1080ti (rozdíl 4tis)

Dobrý den, myslíte že má smysl připlatit 4000kč za rtx 2080 oproti GTX 1080ti ? Vybírám mezi bazarovou rok a půl startou GTX 1080ti ( konkrétně zotac amp extreme 1080 ti - záruku ma jeste rok a půl) a zánovní RTX 2080ti MSI Ventus přímo z Alza.cz ( ta je stará 3 měsíce se zárukou 21 měsíců). Vyšla by mě na 16800,- . U GTX 1080ti vidím jako výhodu: o 4 tis nižší cena + prakticky stejny vykon + asi lepší edice karty. Výhodu rtx vidím v : delší záruka, jistota původu + někde o něco málo lepší výkon + v budoucnu možná více optimalizovaná než gtx 1080ti. Vyuziti hry na 1440p 144hz monitoru. Procesor mám ryzen 2700x. Děkuji za Váš čas.

Ta bazarová Zotac pokud je stará 1,5 roku bude mít záruku jenom půl roku co koukám na CZC tak dávali na ní 2 roky jenom.,pak bys musel posílat někam do aleluja k výrobci pokud je ta GPU reglá....(osobně bych si připlatil,nevíš kde ta bazar běžela,třeba někde při těžbě bitcoinů na svoje max nonstop)