Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mazanie starých verzii obrazu systému vo Win 10

Dobrý možem takú otázku,ohľadom mazania starých verzii záloh obrazu systému Win 10 home.A konkrétne toto:https://en.wikipedia.org/wiki/Shadow_Copy je to po anglicky.Moc tomu nerozumiem.Ide o to že zálohu obrazu systému vykonám 1 do mesiaca,cez program integrovaný vo Windows 10 home,no ale čo tak za rok keď sa budem chcieť zbaviť starších verzii záloh image.Ako ich odstránim,a asi sa tam o tom píše len dajak tomu nerozumiem.Zálohujem,aj cez historiu suborov,na exter.disk pls zálohu mám stále v notebooku a v onedrive.Dikens

Ano,presne podľa toho obrázka,zatiaľ dve.1.5.2019 som urobil čistú inštaláciu Win 10 home.Na disku kde zálohujem to mám po otvorení-Filehistory 1.5.2019.....Windowsimagebackup 1.5.2019....Po otvorení WindowsImageBackup-Backup 2019-06-01 vtedy som vykonával daľšiu zálohu obrazu systému.Ono to vypadá že sa to nejak prepisuje,uvidím časom tak za pol roka,čo to bude robiť.

Pokud bude záloha poškozená, tak jsi namydlený (nevím, jak je to slovensky :-) ) ... Jestli je to pro tebe důležité, musíš si dělat externí kopie. Ty se mohou taky poškodit :-)

Mimochodem, ta záloha typu W7 už nebude podporovaná a MS ji nedoporučuje. Lepší je dělat zálohy (tedy typu image) externím programem typu Acronis, AOMEI, EaseUS, atd. a volit dostatečně zabezpečený systém obrazů a jejich kopií. Zase tak bych to neprožíval, data si zabezpeč "pořádně" a v dostatečném počtu verzí a kopií a systém v nejhorším případě přeinstaluješ. Ale nic ti nebrání to mít vedené ve 3 kopiíích a 15 verzích ...

Mimochodem, ta záloha typu W7 už nebude podporovaná a MS ji nedoporučuje.....Tak o tom som ešte nepočul,a ani nikde nedočítal.Ked už tak tak by somasi použil AOEMI alebo Easues.A pri zálohovaní pomocou historie súborov by som ostal nadalej,alebo rovno všetko pomocou Aoemi alebo easues,Ďakujem.

Asi bych rozlišoval zálohování dat (klidně včetně historie souborů) a zálohu systému (formou image).

To první můžeš jak přímo ve Windows, tak na to je fůra jiných programů, umí to i programy jako AOMEI, atd., spíš v placené verzi (a dělá se pod Windows).

A to druhé jako image systému z boot média, třeba jednu "základní" po kompletní instalaci a nastavení, trvale archivovanou či ještě duplikovanou. A pak občas "aktuální" a udržovat třeba 2 poslední verze.

Započni číňanom: Dism++

V lište options, expert mode zaklikaj všetko v štvorčekoch, nemáš problém v čistení balastu, odporučím tohoto vymakaného zľutáska.

Nahradí skripty z Github, pravda, okrem fajnšmekrov, ktorí vedia, čo na Githube hľadajú a čo vlastne chcú.