Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7 VirtualBox - jak pripojit fyzicky disk pro zapis

Potrebuju k virtualboxove masine pripojit fyzicky disk (CF kartu pres USB ctecku) tak, abych na nej mohl zapisovat.

Vygooglil jsem si, ze musim startovat VirtualBox jako administrator, a vytvorit si VMDK soubor pomoci:

VBoxManage internalcommands createrawvmdk -filename v:\CF.vmdk -rawdisk \\.\PhysicalDrive3

Pokud spustim ve virtualni masine instalaci MSDOS z virtualni floppy, tak to zhavaruje s chybou

A error occurred while reading or writing to drive C

Skoro mam pocit, jako bych nemel pravo zapisu na ten fyzicky disk, ale nejak nejsem schopen najit, jak to povolit. Mate s tim nekdo zkusenosti?

Pro upresneni - chci pripravit CF kartu pro starsi pocitac, abych nemusel blbnout s tunama disket.

Dik!

Laciny HW sunt mam a resim problem, jak na nej nahrat OS bez blbnuti s disketama. Teoreticky bych mohl pripojit CD-ROM a bootovat z ni pomoci nejakeho diskoveho manageru, ale tim se jen dostanu do situace, ze budu muset vypalovat cedecka misto zapisovani disket.

Nevidim, jak by mi mel pomoct dualboot. Mozna jsem to nenapsal dost jasne - mam desitky obrazu disket a chci z nich instalovat system a dalsi aplikace bez toho, abych ty disketove obrazy zapisoval na fyzicke diskety. Dualboot mi v tom nepomuze, teda aspon nevidim zpusob, jak by mohl.

- Jaky prikaz, k cemu ? Myslis :

VBoxManage internalcommands createrawvmdk -filename "%USERPROFILE%\usb.vmdk" -rawdisk \\.\PhysicalDriveX

* Tusim ze slo o to, ze jsi pak musel prepsat X za jméno, nebo cislo jednotky tvého disku.

TiP ~ Jestli v té virtualce mas spusteny treba Windows 7, tak klini na periferie -> pridat tvé USB, nebo HDD :
[virtualbox-connecter-une-cle-usb-dans-une-machine-virtuel-02.jpg]

- Nasledovne by jsi mel videt neco takového "zprava o pripojeni nového zarizeni" :
[virtualbox-connecter-une-cle-usb-dans-une-machine-virtuel-04.jpg]
* Vyzkousené to nemam, nasel jsem to na netu.