Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc upgrade

Čaute poradite mi nejaku dobru dosku+procesor+ram aspon 8gb
Niečo od intel a amd.
Chcel by som podobný procesor niečo ako fx-8300 len niečo novšie
Grafiku mam RX-570 8gb oc Armor
Pc by som použival na hry.
Diky za rady

Procesor 8350 jsem kupoval před cca 6 lety, tehdy to byla novinka (čemuž odpovídala cena) dneska to stojí třetinu (cca 1800 tehdy přes 5000 ... teda koukal jsem se před měsícem, už neni, takže to asi byl opravdu výprodej). Bral bych ho spíš než 8300 protože 4 GHz jsou víc než 3.3, ale zase tolik tomu nerozumim, může mi něco unikat (taktovací kmitočet neni všechno). Ten počítač byl sestavovaný hlavně pro střih videa a to zvládá bravůrně (naprostou většinu efektů dokáže renderovat v reálném čase i se dvěma full-HD videi přes sebe). Zdá se mi, že řada procesorů s AM3+ je na ústupu, pokud můžu soudit podle nabídky motherboardů s tímto slotem, tedy pokud něco takového koupíte, tak to už v budoucnu nebude kam upgradovat, ale jinak funkčně to problém neni. Záleží na rozpočtu.
8 GB paměti je dneska už docela málo, programy jsou čímdál nenažranější.
Myslím, že to, co doporučil kolega by mohlo vyhovovat, zůstanou vám dva sloty na případné rozšíření paměti a pokud AMD přijde s novým procesorem dřív než s novou paticí, tak i procesor půjde upgradovat.

Ja som použival fx-8300 rx570 8gb ram a zatial ro všetko šlapalo ale nasiel sa 1 problem že to je už stare a pc nešiel ako ma isť bud bol spomalený alebo sa mi restartoval pri hrach neviem či to robi zdroj alebo doska tam idem na niečo novšie co vydržy par rokov a nie par mesiacov to co doporučuje kolega vyzera fajn aj to zoberem. :-)