Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 2007

Dobrý den, na internetu vyšel článek o nebezpečné zranitelnosti Windows 2007. Chyba je prý tak závažná, že je potřeba přeinstalace. Virus může napadnout děravý Windows. Chci se zeptat, zda se jedná jen o zavirování Wordu nebo Excelu? Nebo i třeba mailu či internet. bankovnictví?
Ještě jeden dotaz. Na netu jsou vysílány pořady TV Seznam. Při shlédnutí se mi trhá obraz, ale zvuk funguje. Jedná se o špatný signál nebo chybu v PC?
Děkuji OLOP
Změna kategorie, původně: Notebooky (karel)

jsem líný googlit, ale co tuším: jestli wirdows2007 znamenají cracknuté xp s warezem, měl ses ptát už před 12 lety co tam máš za backdoory.
navíc rok 2007 odkazuje na edici před sp3 - to myslíš vážně?

chtěl jsem se původně zmínit, že opravy kritických zranitelností vyšly i po r.2008, 2014, 2017, letos - ale jestli máš fak jen "xp sp2", většina nepůjde ani nainstalovat.

Jako obecnou informaci - každý soft má větší, nebo menší chybu ... je jen otázkou času, než se na problém narazí. I pak se ale najde klička, jak vydanou záplatu obejít. Obzvláště, když to jsou takové věci, jako Windows, Office, Linux, Android... . Dotaz ohledně TV Seznam podává nedostatečné informace k posouzení, jde-li o vadu signálu, či chybu pc s ohledem i na tajný HW. 8-)

V článku se m.j. píše "Snadno touto cestou mohou nainstalovat na daný stroj prakticky libovolný škodlivý kód. Stejně tak ale mohou sledovat aktivitu uživatele nebo přistupovat k datům uloženým na disku." Jinými slovy - hackerovi se podaří např. do OS "nacpat" štěnici, která sleduje, kde jsi všude kliknul a co jsi tam dělal a co máš na HDD. Pokud máš v pc např. Outlook - může si přečíst štěnicí i tvoje e-maily. Co se týká internetového bankovnictví - pokud máš oveření kodem SMS - mohly by být viděny přihlašovací data - jako jméno i heslo, ale zminovaná SMS je při každém přihlášení jiná - tam nabourání bank.účtu bych neviděl.