Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HACKERSKÝ E-MAIL - co udělat

Potřebuji pomoct - do mého e-mailu se vkradl hacker a potřebuji ho vyhledat a nahlásit. Jak v emailu píše, tak chce po mě bitcoiny. Poslal mi i svůj účet na bitcoiny: 13ZWrsmjccTcJcFLDXkjKCUHrBynoboTKV
Chce 201 dolarů. Hrozí tím, že vystaví nějaké jak píše v emailu ,, ZÁBAVNÉ,, obrázky ostatním, i když jsem asi žádné takové nikdy neposílal. Potřebuji pomoct.
Děkuji.

Řešení:

Smazat a neřešit. Je to lež a pokus dostat z idiotů peníze. Navíc už jsme to tu řešili.

loading...

potřebuji ho vyhledat a nahlásit

nauč se nigerijsky nebo rusky či ze kterých shitholes ten vylhaný mail pochází a rozjeď pátrání.

abys to chápal: nikdo se nevkradl do tvé schránky, i když to ten generátor mailů píše. je to tisící spamer, který místo rozesílání bezcenných nabídek přešel na vydírání a spoléhá na to, že se neznalí leknou a uvěří stejně jako ty. někteří pak i zaplatí a spamer má vyděláno.

Potřebuji pomoct.

to jsem si všim. 20 let nemůžu pochopit lidi, kteří uvozovky skládají z nesmyslných jednoduchých čárek - kde vás to proboha učí?
ručně slepované uvozovky z čárek/apostrofů jsou nepěkná, ošklivá věc a je to blbě ,, vypadá jak od propadlíka.

- v normálním pc světě jsou uvozovky toliko "horní". typicky se používají dvojité (nikdy dvoje jednoduché). na pc klávesnici jsou tady.

- ve vyhynulém knižním světě mají dolní+horní uvozovky. netřeba se jimi zabývat, word si to opraví sám. nikde jinde nepatří, protože etalon ibm klávesnice je nezná.

- 'jednoduché uvozovky' se taky používají v párech, mají význam kvůli syntaxi a kvůli odlišení, ale nikdy nepatří dvoje vedle sebe.

na přesném zápisu záleží. když to napíšeš po svém, nebude to fungovat, viz:

for /f "usebackq tokens=2 delims=:" %i in (`ipconfig ^| find "IP" ^| find ":"`) do set ip=%i

Zase se s těmito maily rozthnul pytel. Dřív to bylo semtam, včera rovnou dva a za uplynulý týden taky několik. Už to ani neotvírám, dřív jsem to otvíral, abych se pobavil. Jediné co se poslední dobou změnilo je, že uvádí sumu v dolarech a ne v bitcoinech (a ještě to, že jsou strojovou češtinou s větami typu "dávám si týden abych si zaplatil" dřív byly anglicky). Jen by mě zajímalo, jak chce mé rodině nepřipojené na internet ukázat obrázky jak se ukájim nad pornem, když porno nesleduju (jsem z generace devadesátých let, kdy se tyto věci prodávali mezi houskama na krámě, tudíž v tom nevidím nic exkluzivního) a počítač ani webkameru nemá (ani ten usb "mikroskop" jsem k němu nepřipojoval - to by byly obrázky...). Skoro bych si taky řekl o jednu kopii, ale neni komu.
Maximálně můžete nahlásit číslo té bitcoinové peněženky, ale tím se stejně nikdo zabývat nebude (bitcoiny sice nejsou tak anonymní jak vypadaji, právě díky veřejným blockchainům, ale pochybuju, že se podaří někoho s tou peněženkou ztotožnit).