Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Flashdisk nefunguje v předním panelu

Dobrý den, mám menší dotaz a nenapadá mě lepší místo než tohle kde bych mohl ho mohl vyřešit. Vlastním 3 flashdisky, 2xUSB3 16GB a starou ale pořád funkční 8GB USB2, problém je že tu starou 8GB mi můj počítač s win10 neregistruje v žádným z předních portů (2xUSB2 a 1xUSB3). Reaguje pouze v zadních přímo na desce, stejně tak na noťasu s win7, vše ostatní (USB3 flashky, mobil, myš, atd.) funguje naprosto normálně. Taky mobil mi jí přes redukci nedetekuje, vůbec nemám ponětí proč se to děje, ano je to starej kus křemíku ale dokud funguje snažím se jí využívat a tohle mi to komplikuje. Ještě dodám že to bude možná pár měsíců kdy jsem si toho všimnul, jen jsem to moc neřešil, dřív na stejným PC fungovala normálně, žádnou změnu hardwaru jsem neprováděl ani se v tom nehrabal.
Tak či onak každopádně moc děkuji za vaše názory a rady.

PS:Ještě dodávám že ani přes prodlužku zezadu flashka jako by pro PC neexistovala...

... ani přes prodlužku zezadu flashka jako by pro PC neexistovala

Prodlužka je dlouhá jak? Jak silný kablík to je? Výrobce toho káblíku je známý nebo je to nějaká obyčejná Čína?
Přes USB se dané zařízení i napájí, je možné, že prodlužka má velký útlum (např. pro 2,5" HDD se udává maximální délka přípojného kabelu asi 80 cm).

Cca 0,5m, čína nejspíš, značku jsem nenašel, na straně je napsáno akorát USB cable e184571, AWM 2725 VW-1 80°C, 30V, 28AWG/1PR and 28AWG/2C, novější USB3 fachá normálně. Nejspíš to bude vážně tím že je ta flashka prostě už stará a 10 v něčem pokazili kompatibilitu, jen mě prostě zaráží že vzadu funguje normálně a ve předu jako by neexistovala...

Vzadu jsou konektory přímo na desce, vpředu je prodlužovací kablík uvnitř bedny, čili cesta signálu je delší, nějaký úbytek napětí tam být může a fleshka už je zřejmě hodně citlivá na poklesy napětí.
U velkých beden je třeba normální, že externí 2,5" harddisk zapojený dopředu bez externího napájení nefunguje.

Ještě dodávám že ani přes prodlužku zezadu flashka jako by pro PC neexistovala...

je ta prodlužka usb3? to nebývá žádná tkanička.

jinak ta přední kombinace 2x usb2 a 1x usb3 je asi staršího data, dnešní základní desky počítají s předními panely 2x usb3.
je poměrně běžné, že se časem "povede" poškodit proudovou ochranu usb výstupu.

Nn USB2 a je pravda že bedně i PC táhne na 6 let, to jsem měl možná zmínit, jak píšeš hold časem se všechno nakonec pokazí.

PS: bedna má možnost přidat další USB3 a na desce konektor je jen jsem to nikdy neřešil, pro moje účely ani vlastně nebylo třeba...
MB: Asus R5A97 R2
https://www.czc.cz/asus-m5a97-r2-0-amd-970/112017/produkt

Case: Evolveo K4
https://www.czc.cz/evolveo-k4-cerna-bez-zdroje/119803/produkt

To se stává, mám dva na pohled stejné disky. Jeden funguje druhý ne. Přitom přední USB je pro vše ostatní bez problémů. Na počítači v zaměstnání dokonce ani jeden (a to je nový počítač starý rok ne 6 let starý nový počítač doma).

Poté co se dal pořídit rozbočovač za rozumnou cenu, zjistil jsem, že přes rozbočovač to opět jde bez problémů. Stejně tak přes rozbnočovač vestavený v externím disku.

Prostě tak to ve světě počítačů ještě i dnes chodí, že něco prostě občas nefunguje, i kdyby mělo.