Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook se na tvrdo sám vypíná při 35% baterie.Jde o vir nebo špatnou baterii?

Mám velký notebook Asus asi rok a tři čtvrtě. Najednou se mi začal vypínat, když klesne stav baterie někam pod polovinu. Dříve jsem měl nastavené upozornění na nízký stav baterie na 7%,člověk měl čas připojit nabíječku a pokračovat v práci.Zvedl jsem to na 20% a nepomohlo. Notebook se na tvrdo vypne bez upozornění a je tam třeba 35% ještě. Nejedná se o vir? Nebo špatná baterie? A ta by šla reklamovat? Říkal jsem si, jestli nejde o ,,kurvítko", které se spustilo o 3 měsíce dřív. Protože mám ještě 3 měsíce do záruční doby 2 roky.

Ak je iba vadná veľká baterka máš obmedzenú záruku na tento spotrebný HW.

Odnes PC do servisu nech otestujú stav HW inou baterkou pod 30% jej nabitia.

Pre istotu skontroluj v Správe napájania vypínanie pod baterkou, nastav vypnutie na 7%, prípadne na 5%.

Mašiny majú svoje SW riadenie vybitia baterky na nulu nastaviteľné v Biose, teda baterku vymláť v Biose úplne na nulu a znovu ju nabi na 100%.