Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OneSafe PC Cleaner - žádost o názor

Dobrý den.
Několik let jsem ke své spokojenosti používal program "Zrychlení počítače".
Začátkem letošního roku mi ale sdělili, že přešli pod "OneSafe PC Cleaner".
Poslali mi instalační soubor a aktivační klíč.
Program jsem si nainstaloval a začal jej používat. Zdál se mi dobrý a jediným
nedostakem bylo, že je vše v angličtině a já anglicky neumím. Pro na všechno
používám překladač.
Teď jsem ale na internetu našel článek:
odebrat-onesafe-pc-cleaner-virus.
Tento článek program velice kritizuje, ozačuje jej jako škodlivý až nebezpečný,
protože prý hrozí i poškozemí počítače.
Prosím tedy o Váš názor, zda je program OneSafe PC Cleaner opravdu tak
nebezpečný nebo zda ho mohu bez obav používat.
Předem moc děkuji a přeji Hezký den.
Milan

jeden program horší než druhý... verte že tie programy tie počítače len zpomalia a znefunkčnia polovicu systému.

Pretože vätšina čističou odstraňujú cashe, čož zapríčiní že pri znovu otvorení programu sa musí vytvoriť nová cashe a akýkoľvek úkon, aj vytvorenie cashe a nahratie súborov do nej trvá nejaký čas, to čo už by inak PC mal hotové, inak čistia registre, ktoré sú extrémne citlivým miestom OS, stačí odstránenie či modifikácia jedného kľúča a OS už nenaštartuje, program avšak nemá ako vedieť ktoré registre sú potrebné atď, v jednom čase sa môže zdať niečo nepotrebné (trebárs register ktorý používa driver k tlačiarni, kým je tlačiareň odpojená) a následne když ju pripojíte tak už máte problém čokoľvek vytlačiť kvôli chýbajúcemu registru. Registre krom toho zaberajú pár pár MB, čož je menej než zabere ten samotný čistič. Boostre tie často obsahujú v sebe aj nejaký ten malware, adware a inú škodnú. A inak pridaním programu vždy len "spomalíte PC", pretože každý program když beží potrebuje prostriedky, využíva výkon. Už preto logicky je nezmysel používať boostre a podobné bazmeky. Samozrejme čističe môžu pomôcť aspoň v ušetrení pár MB na disku, ale v dobe TB diskov je to nezmysel, nehovoriac že je v PC tucet iných miest kde sa dá ušetriť miesto na disku, napríklad nastavením limitu pre SWAP (pagefile), body obnovy, či hyberfile. Ale to už sa tu psalo milion krát. Jediný program so slovom "Cleaner" v názve ktorý bych kdy použil je adwcleaner, čož nieje čistič, ale anti-adware.

Nehrozi poskozeni pocitace. Maximalne ti to zapleveli system tak, ze ho budes muset reinstalovat, nic vic.

Zadny program na cisteni a zrychleni pocitace neexistuje. Sam musis vedet, co na pocitaci chces a to co tam nechces nema smysl, aby tam bylo, takze to odinstaluj.

Kazdy dalsi program navic ikdyz se jmenuje treba "zrychleni pocitace" jen zabira dalsi misto na disku a pokud je to spusteno, tak i v pameti a teda to system ve skutecnosti jen zpomaluje.