Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GTX 1070ti upgrade na RTX 2080 nebo počkat (1440p)

Ahoj všem, prosím o radu: myslíte, že by měl smysl upgrade mojí stávající GTX 1070ti na rtx 2080 ? S nabídkami co momentálně mám (prodej mojí/koupě rtx) , by mě tahle změna stála cca 9tis. Nebo myslíte, že by bylo rozumnější počkat až na další generaci karet popř. amd ? Hraji na 1440p / 144hz . Zbytek sestavy je více než dobrý. Děkuji

- Muzes koupit ihned, cekat na nové GPU nema nejak vyznam a RTX@2080 (ktera patri k nejnovejsim modelum rady RTX) na 2K@1440 ti vydrzi jeste par let.
* Ve hrach nebude mit problém se drzet mezi 100-150FPS (dle hry, samozrejme to muze byt i vice)[ takze i tech pozadovanych 144Hz by nemel byt problém. V mrumeru bude mit o 20-35FPS vic jak mas ted. Spis me prekvapuje ze ti ta GTX@1070ti na 2K@1440p nestaci.

vyčkal bych

- Vyckat na co, kolik to bude stat, jaky rozdil ve vykonu to prinese ? :-)
- RTX@2080 (genericky model bez OC) mam vyzkousenou prevazne na 4K a VR, kde nema problém drzet frame 60im/s, na 1440p se na stredni/vysi detaily nebude mit problém drzet na ~ 120FPS, diky DLSS to muze byt i podstatne vice.
* Nezahrnuju do toho spatnou otpimizaci nekterych her, tam je jedno ktera GPUI je osazena a FPS jsou variatibilni a DRX které se tyka jen hrstky her..

Tezko rict, drzet 1440p/144FPS je pro GTX1070Ti nemozne a trochu bych se obaval, ze uplne vsechny hry to nedaji ani s RTX2080, pokud budes zaroven chtit maximalni detaily. Ale kazdopadne se k tomu svemu vytouzenemu cili priblizis vic, takze je na tobe, jestli tech 9 tisic do toho investujes nebo ne.

Ja jsem si svuj vytouzeny cil uz splnil, moje GTX1080 dava bez problemu 1440p/60FPS, tudis chapu, ze pro tebe je soucasna karta nedostatecna, takze spis bych asi upgradoval, pokud bych se potreboval priblizit tem 144FPSkum.