Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Word - vypnutí tisku revizí - poznámek

Ahoj, potřeboval bych poradit s wordem. Máme tu jisté dokumenty kde jsou vloženy poznámky a já bych u těchto dokumentů potřeboval napevno nastavit, aby se tyto poznámky na jakémkoliv pc s wordem zobrazily, ale netiskly. V nastavení tisku je to odškrtnutí volby "tisknout revize". Tato volba je defaultně zapnutá a já ji potřebuji vypnout.

Myslel jsem že to udělám přes macro VBA, ale zatím se mi povedlo jen vypnout poznámky ihned po otevření dokumentu, já bych to ale potřeboval namapovat na tlačítko tisk.

Nevíte jak to udělat, případně jiný způsob než macro? Díky

lebo si to zabudol v otazke napisat.
cez makro, par sekund guugle.

You may find it annoying to each time go through the menu items to set that setting. For that purpuse I use the following minimalistic VBA procedure ("macro"):

Sub TrackChangesViewToggler()

ActiveDocument.ShowRevisions = Not ActiveDocument.ShowRevisions

End Sub
This toggles the seeting in question. Each time run, the setting changes (on-off-on-off...) I trigger this via keyboard shortcut (AltGr v in my case, but you can assign whatever you want).

If you need this only and solely for printing, I recommend: make yourself a VBA procedure that first sets that setting, then sends the document to your printer. You can easily record such a procedure without knowing too much about VBA programming.

Vloženie do konkrétneho dokumentu môže byť urobené formou tlačidla ako ovládacieho prvku formulára, pričom nevýhodou je, že tlačidlo je vložené v konkrétnej pozícii dokumentu a odrolovaním dokumentu odroluješ aj tlačidlo.
Iný spôsob je vložením formulára (otváraného spolu s otváraním dokumentu), pričom formulár neobsahuje nič iné, len ono tlačidlo. Nastavením vlastnosti ShowModal na False dosiahneš nezávislé plávajúce okno, t.j. dokument môžeš rolovať, editovať atď, pričom okienko formulára pláva nad dokumentom a je trvale k dispozícii.
Iná možnosť je vložiť tlačidlo do panela nástrojov Rýchly prístup, kde sa dá (oproti zriadeniu tlačidla v Ribbone) nastaviť platnosť len pre konkrétny dokument, t.j. dokument si tento nástroj "nosí so sebou" (vlastné tlačidlá v Ribbone sú platné pre Word ako taký)