Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno signalizace běho programu v cmd

Dobrý den.
Pokud jste tady pamětníci, nevzpomenete si jak signalizovat v CMD okně běh programu?

Jde o to, že spustím komprimaci vybraných adresářů přes 7zip a aby to nevypisovalo soubory, tak je výstup přesměrován do nul. Před tím je echo "Počkejte až to skončí …". Problém je v tom, že někteří jedinci si myslí, že když to nějakou dobu trvá, tak to nefunguje a tak okno s dávkou zavřou křížkem.

Kdysi dávno jsme tuším přes prompt nebo tak nějak dávali točící se hvězdičku, která signalizovala, že se tam něco děje. Snažím se to najít, ale nedaří se mi. Příklad, jak bych to potřeboval

echo Počkejte až to skončí …
prompt "točí se hvězdička"
"c:\Program Files\7-Zip\7z.exe" u h:\zaloha.7z …
prompt "hvězdu smazat" (nebo jen cls)
echo konec

Takto to pokud si vzpomínám to mohlo nějak fungovat, ale správný dotaz "Jak na to" se mi do google nepodařilo zadat a už si na to sám neumím vzpomenout. A že by měl přímo 7zip takovou fičuru se mi taky nepodařilo najít.

točísí se/přepisující znaky příkazovému řádku moc nejdou (neplatí tak úplně).

trochu podobný problém řeším při kopírování velkého stáda souborů na nasku.
nevypisuju soubory, ale abecedně si nejdřív vylistuju podadresáře a smyčkou v nich postupně spouštím kopírování.
aby bylo vidět že to něco dělá (nebo kde mi to kdyžtak utnou), v té smyčce vždy vypíšu jméno adresáře, takže je pod sebou vidět že se přece jen něco děje a jak je to zhruba daleko.

stejné info jde možná zobrazit do záhlaví okna příkazem "title", tak to může být vidět i v minimalizovaném stavu. možná proto, že v subrutině nemusí title fungovat.

pozliepal som toto. Kým beží notepad tak totočí. uprav si to pre seba.

@echo off
setlocal

set SECONDS=2

:LOOP
cls
echo Prosim cakajte..
echo "\"
call :WAIT
cls
echo Prosim cakajte..
echo "|"
call :WAIT
cls
echo Prosim cakajte..
echo "/"
call :WAIT
cls
echo Prosim cakajte..
echo "-"
call :WAIT
tasklist /FI "IMAGENAME eq notepad.exe" 2>NUL | find /I /N "notepad.exe">NUL
if "%ERRORLEVEL%"=="0" goto loop
goto :EXIT

:WAIT
ping -n %SECONDS% 127.0.0.1 > nul

goto :EOF

:EXIT
title FIN!
endlocal