Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Adaptér USB → SATA, HDD se neroztočí

Zdravím,

mám adaptér USB 2.0 do SATA a IDE (tento https://im9.cz/iR/importprodukt-orig/ba6/ba69623cc5dd70d30e3319e00f799f2e.jpg) a v poslední době, když chci připojit externě přes adaptér připojit disky, tak mají problém se roztočit. Když je připojím přímo ke zdroji do počítače, tak problém není.
Chci se zeptat, jestli je možné, aby po nějaké době adaptér „degradoval" a už nebyl schopný disk roztočit.
Moje postupy připojení: zapojím adaptér do sítě a nechám chvilku, pak k tomu připojím disk, a nic. Nebo nejprve připojím disk k adaptéru, a to pak zapojím celé do sítě, taky nic.

Díky za rady.

M.

- Tak vem multimetr a podivej se zda-li je v nem proud a jestli koresponduje pozadovanému napajeni 12&5VDC.
- Jestli v nem proud neni, uvnitr toho napajeciho bloku najdes "pojistku" ktera mohla odejit. Jestli odesla, staci vymenit.
* Také se podivej na stav napajeciho konektoru, jestli neni poskozen, nebo nejaky uvolneny dratek z objimky toho molex PATA / SATA.

Napájecí adaptéry dodávané k těmto blbincům bývají mizerné kvality už i jako nové, degradace je téměř jistá. Samotný USB->SATA/IDE bývá většinou bez problémů. Používal jsem jich bezpočet jeden z alzy a další od číňanů, už jen proto, že to byl jeden ze způsobů, jak k počítači s windows 98 připojit disk větší než 120 GB. Ja možné adaptér změřit, co poskytuje, i když to nemusí o ničem vypovídat. Míval jsem z počítače vyvedenou napájecí kšandu, ale protože se s tím blbě manipulovalo (před připojením disku jsem musel počítač vypínat), přidal jsem dvoupólový vypínač a později jsem pořídil šuplík, který v sobě vypínač měl. To jsou ale doby 10 a víc let dávné. Od doby hot-plug SATA (IDE už dávno nepoužívám) neni potřeba tyto problémy řešit.