Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vymazanie dat na ssd

Dobry den, predavam PC, ktory predtym sluzil vo firme a su tam citlive data (ktore potrebujem vymazat tak aby boli neobnovitelne). Na PC je len ssd disk a ziadny hdd, preto je na nom nahraty windows a nemozem preto pouzit utilitu od vyrobcu SSD (pretoze je na nom system). Potrebujem soft ktory by som hodil na usb a po nabootovani vsetko neobnovitelne znicil a vymazal, freeware.

Ďakujem.

loading...

Ahoj, stiahol som roadkill diskwipe version 1.2 a vo vybere disku nenaslo nic,neviem ci je to tym, ze je na tom disku system, alebo tym ze to nepodporuje ssd.

Ale najlahsie riesenie bude asi ten Hiren, nainstalovat software od vyrobcu a vymazat disk s windows, co myslis?

Nešpekuluj ako Beta s p....., zmaž ssd nejakým free xindlom z usb/cd, stačí rýchly format a natlač na disk durch od "začátku po koniec", prípadne aj na hrany skrutiek, nejaké bezvýznamné komprimované video, dobré, ale ozaj dobré a kvalitné porno, aké ešte nikto nevidel. Nikto na svete dáta z ssd nevydoluje, ani NSA z kapitaľistickej, dobyvačnej U.S.A.

Ahoj, táto varianta nejde, pretože win je nainstalovany na particii kde su aj data, preto mi to neumoznuje pocas behu systemu vymazat. Skusim ten Hiren (neviem ci sa tam da nieco doinstalovat okrem programov ktore su tam zabudovane), co som pochopil je to osekany windows a tam nainstalujem ten soft od vyrobcu ssdcka a vymazem celu particiu. Teda, taky je plan :D

No, teoreticky jde - stačí, aby ten program byl celý v RAM a obešel OS, pak klidně může zapsat na disk co chce kam chce (třeba všude nuly) a nakonci se zacyklil a když to pak natvrdo vypneš, tak už se ani nic nezapíše a disk je prázdný - ale OS se tomu pochopitelně brání.