Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po zapnuti porad skace bios (nenacte HDD)

Ahoj, mam Zenbook Asus UX303L. Preinstalovaval se OS, ale vyhodilo chybu a pocitac se musel restartovat. Od te doby po zapnuti naskakuje porad BIOS. Pri BOOT je videt pouze USB disk, ktery je v laptopu zastrceny, HDD vsak uz ne. Tim padem nemam na co nainstalovat OS. Myslel jsem, ze je spatny HDD, tak jsem koupil novy, vymenil a laptop dela porad to same - po zapnuti hned BIOS, HDD nevidi, USB vidi.
Poradte mi co s tim mam delat?

Pri BOOT je videt pouze USB disk, ktery je v laptopu zastrceny, HDD vsak uz ne. Tim padem nemam na co nainstalovat OS. Myslel jsem,

- To je jedno ze ho nevidis pri startu, hlavni je aby sel videt po spusteni instalacky.
- Zrejme se ti poskodil boot sector na HDD, proto nevi od kum ma bootovat OS tak te automaticky hodi do BIOS aby jsi upresnil pozici bootovaciho disku.

Je tam uplne novy HDD. Delalo to i kdyz tam byl puvodni, proto jsem tam dnes dal novy a stejny problem. Zapnu laptop, hned me hodi do Biosu, kdyt najedu na BOOT, videt tam pouze USB Flash, takze je jasne, ze jedine z nej musi OS nacist, ale po restartu me opet hodi do BIOSU a takhle porad dokola.

takze je jasne, ze jedine z nej musi OS nacist, ale po restartu me opet hodi do BIOSU a takhle porad dokola.

- Tak ten USB klic po instalaci pred restartem vytahni. (V BIOS zvol ten HDD jako prvni v poradi)
- Jestli problém pretrva, vytvor jinou instalacku, problém muze pochazet i odtud. (z instalacniho média)
* Mozna provadis instalacy Legacy na NTB ktery podporuje jen UEFI. Model typu Asus UX ma UEFI BIOS 100%)

-Jestli je ten HDD prazdny, novy tak z neho nema OS co spustet, zavadi ho BIOS. Tvému prispevku moc popravde nerozumim.

Chci nainstalovat Windows, ktery mam na USB klici a ten je zastrceny v laptopu. Po zapnuti vsak naskoci pouze BIOS a v Boot option priorities je videt pouze ten Flash USB jako Boot option #1. Zadny jiny hardware neukazuje, ani HDD (ten je uplne novy a cisty).

- Tak z toho USB nabootuj na co cekas ;-)
* Spust tu instalacku z toho USB. Hlavni je, aby to HDD slo videt az spustis to USB a dostanes se na uroven nastaveni kde volis HDD na ktery chces OS zavést. Ze neni v boot-menu je normalni, jelikoz je jeste zrejme RAW jestli je uplne novy a bude potreba ho naformatovat, coz za tebe udela instalacka.

treba spatne nahrany na USB

- Pravdepodobne ano. Bud spatne vytvoren , nebo nese spatné parametry.
* Klidne zkus jiny USB port, ale IMHO to nic nezmeni.

- Az budes vytvaret tu instalcku znova, tak zvol [GPT] pro systém [UEFI].

*ilustracni obrazek

[7.jpg]