Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstranění falešných recenzí

Dobrý den, prosím o radu jak mohu postupovat v případě, že na moji firmu někdo (tuším i kdo) vytváří falešné negativní recenze. Snažím se samozřejmě komunikovat se servery kde recenze jsou. Mám i nějaké podklady k tomu kdo a proč vytváří falešné negativní recenze, jenže na skoro žádném serveru se mnou nechtějí komunikovat. Mohu se nějak bránit? A nebo se nějak "domáhat" odstranění recenzí?

Mozes, ale toto sa casto deje aj u nas a ja hoci komunikujem takmer vzdy zmazanie odmietnem.
To, ze je to falosna recenzia tvrdis totizto ty. Mozno mas pravdu, mozno nie, ale ja tu nie som od toho, aby som robil sudcu mezi dvoma stranami a rozhodoval o tom kto je v prave.
Mozes to samozrejme skusit cestou sudu.
Za mna je najlepsia cesta reagovat na kazdu negativnu recenziu, ktoru najdes a vyvracat tie (podla teba) bludy.

Ak na tvoji firmu a tvoju osobu, alebo zamestanancov, tak najlepšia cesta je podať trestné oznámenie za ohováranie. Ak na tovar, ktorý tvoja firma nevyrába, ale iba pre-prodáva, tak to jedine ak by si žiadal nápravu u toho, kto daný tovar vyrába aby bol tvoj zákazník spokojný.

Postupuj podľa vašich zákonov.
Na Policii ČR /Prokuratúre podaj TO pre tr.čin ohovárania (pomluvy) podľa §184 ods.2 Trestního zákoníka
40/2009 Sb.na neznámeho páchateľa (samozrejme - dôkazy musíš mať pripravené) - ak sa začne vyšetrovanie, vyšetrovatelia v tomto prípade majú na základe súdu prístup ku komunikácii a dokonca prevádzkovateľ serveru bude povinný sprístupniť aj užívateľa, ktorý toto písal.