Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rtx 2080 zamrzá PC

Dobrý den, pc s novou grafikou rtx 2080 nahodně zamrzá. Predtim s gtx 1070ti nebyl problem. Stare ovladace jsem nekolikrat odinstaloval pres DDU a nove nainstaloval pres Geforce Experience a stale se to dějě. Grafiku jsem zkousel ve starsim pc a tento problém není. Zdroj je 700w v obou pocitacich stejny. Cim to muze byt ? děkuji

Mrkni do prohlizece udalosti (nastroje pro spravu), jestli tam nebude neco vic k chybam okolo grafiky nebo duvodu proc to zamrza. Jestli nic, tak jeste bych zkusil prohodit zdroje, kdyz rikas, ze ve starem PC ok.

Geforce Experience

- Tak pres Geforce Experience ovladace neinstaluj a stahni ovladace které nabizi vyrobce té grafiky. Muzou nest nejakou upravu.
- Pres DDU to delas spravne, v tom problém neni.
* Jestli problém pretrva, tak zvol nejaky predchozi verzi ovladace. Za problémem muze stat i nejaky Sofwter ktery na tom jednom PC mas a na druhém ne..

PS: Ten Geforce Experiance bych prozatim radeji odinstaloval uplne, at se nepokousi nastavovat nejaké profil nebo jiný Update pro tvou GPU.

Řešíš opět blbosti, nestačí ti to na herní?
Ten geforce může provést update bez jeho vědomí, nastavit à přidělit hře nějaké nastavení, určitě bych ho dal na zkoušku ven Čím min tam toho SW je při je při hledání problémů tím je to lepší.
V ovládacích může být rozdíl, proto doporučuji ovladač výrobce, ze ty to opět nevíš není má chyba.

Ps: zakládás vlakna kde poukzujes na deravy Geforce à pak ho doporucujes, uz se spamatuj...
V minulém vlkane jsi psal "poradna je od toho aby se radio" tak jim přestaň radit hovadiny, sám druhým doporučí ať hledat ovladače u výrobce a též píšes opak..

V ovládacích může být rozdíl

Ne, nemuze.

Pokud teda nema herni notebook, coz s RTX2080 nevypada. Kazdopadne notebook - vyrobce notebooku, desktop - geforce.com.

GeForce experience nedoporucuju, kdybys umel cist, tak to ve svem prispevku pisu. Klidne at to odinstaluje, ale pravdepodobnost, ze to vyresi jeho problem je mala. Muze to ale odinstalovat a zkusit starsi verzi samotneho ovladace. Nakonec psal, ze to na druhem PC fungovalo, tak snad zkusil na obou stejnou verzi ovladace.

Presta lhat, nebo se o tom neco nauc.
- Te jsem stah ovladac ze stranky vyrobce a z Nvida a svete divse, nejsou stejné .. Klidne si to over, MD5 a soubory jsi psal ze pouzivat umis . Jestli jses po Ubuntu tak si je porovnej treba pres "Buff ovladac1 ovladac2 vrati ti ze binarne stejné nejsou) a MD5check, Meld
* Minus ti ke kazdému prispevku davat nepotrebuji at se tazatel rozhodne sam, pripadnes mi proste (bez urazek) pomalejsi a ukrtutne bije do oci ze ti chybi praxe kde tva logika vychazi stale z jakychsi tvojich logik a teorii a zjednoho poskladaného PC, pak na koncec ty ses radce a tady se to pry dava za vedomosti, ale nekteré zatatale by to mohlo zmast

Jednoduse neni pravda nic z toho co tu vypravis, vic se k tomu neda dodat.

Napriklad:

https://forums.evga.com/Which-Driver-manufacturer-or-Nvidia-m2868443.aspx

Jednoduse drivery jsou tytez, protoze na desktop karty dela drivery jen NVidia, vyrobce karty si tam maximalne pribali nejakou vlastni utilitku navic, coz lze snad vzdy nainstalovat i oddelene.

--

Ovladac desktop karty - NVidia.

Ovladac na notebook - vyrobce.

předesílám, že herní grafiky mě totálně nezajímají.

rozdíl ovladačů a dokonce úmyslná sabotáž notebukových grafik existoval do řady gt900, kdy notebukové verze měly přilepené gt900m.
samozřejmě ani dnes nejsou grafiky gtx1000 stejné, to víš sám. skrz notebuků mají jinou technologii (šířku hradla, takty, počet nějakých jednotek), ale už to odpovídá nějaké třídě a ovladače jsou taky stejné. (idioti z živě si proto myslí, že grafika v jejich notebůů je stejná, jako 200W karta ze stoláku)

to je důvod, proč v minulosti bylo důležité instalovat ovladače od výrobce. (teddy nemá cenu řešit kontrolní součet ozdobného instalátoru, ale číslo verze ovladačů)
ale požadavky mrchosoftu mít všechny ovladače pro w10 u něj nejspíš umravnily výrobce grafik ve vymýšlení schválností proti mobilním/osekaným verzím.

----
jedna technická: když tě v každém threadu sere, že redmarx má hvězdu, pořiď si taky nějakou. ale to asi nemůžeš každého půl roku rušit a měnit účet.
já chtěl kdysi stříbrnou, co by mi lépe pasovala k srsti, tu mi nechtěli dát. a jiné barvy nemusím.