Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel - zašifrovaný dokument

Zdravím,

delší dobu se mi stává, že při přidání jakéhokoli souboru na plochu je automaticky zašifrován. Stala se mi nemilá věc, že tabulky v Excelu se mi zašifrovaly a při opětovném otevření to vypsalo hlášku v příloze.

Mohl by někdo poradit?

Děkuji

Zkontroluj si, zda sis nenastavil šifrování profilu nebo osobních složek.
Pak to funguje tak, že nový dokument nebo zkopírovaný dokument do zašifrované složky přebere atributy - je automaticky zašifrovaný.

Divné je na tom to, že pokud bys to zašifroval ty, měl bys mít přístup k šifrovacímu klíči a tebou zašifrované dokumenty by se měly automaticky otevírat.

Tady jsi na PC foru, ne jazykovem...
...spust si Explorer -> Zobrazeni -> Moznosti -> Zmenit moznosti slozky a hledani -> Zobrazeni -> a zaskrtni tam volbu Zobrazovat sifrovane nebo komprimovane soubory systemu souboru NTFS jinou barvou...
Pokud jsou sifrovane, nazvy souboru a adresaru budou mit zelenou barvu...

V tom pripade mi to pripada jako kombinace sifrovani a prav na ty soubory...co ti to ukaze, kdyz u nejakeho souboru zobrazis vlastnosti..?
Uvazuj - pokud ten system ten soubor zasifruje, tak ho musi mit moznost i odsifrovat...tzn. ten certifikat porad ma. Jinak by nemohl ho ani zasifrovat.
Tohle se treba stane, pokud mam zasifrovane data na externim HDD z jineho PC (nebo treba po reinstalaci PC) a nemas zalohovany ten certifikat...