Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyplati se pockat na ryzen 3000 nebo koupit i7/i9 nyní ?

Dobrý den, dosloužil mi procesor a ted vybírám nový. Myslíte že se vyplatí měsíc počkat na ryzen 3000 nebo koupit i7 9700K nebo i9 9900K ? Chlazen by byl Noctuou DH15, takže by to neměl být problém. Rozdíl v ceně pro mě moc nehraje roli. Hádám, že ze začatku stejne bude cca 2tis na ryzen ekvivalenty. Desku budu kupovat novou tak jako tak. Ještě využítí PC : časté zpracování fotek v Capture one/Lightroom/ Photoshop (jsem fotograf) a časté hraní her. Pokud by se na ryzen vyplatilo počkat, přežil bych měsíc na notebooku. Děkuji

Samozřejmě počkat.Pak i kvalitní desku a máš vystaráno.AMD dává možnost pár let upgrade což od intelu nehrozí.Příští rok na podzim vyjde Zen2+,který na tom bude ještě lépe a ty ho v případě nutnosti bez problémů vyměníš do nově kupované desky a žádné problémy nebudou.

Tazatel snad bude kupovat i novou desku a to znamená X5.. nebo B5.. a tak problém mít nebude a to samé se bude týkat taktéž X470 nebo B450.Co se týká zbytku tak je také otázka jaké desky.Pokud to bude špička tak problém pravděpodobně mít nebude a pokud to jsou desky,které mají problém i nataktovat paměti tak tam bych to až tak růžově neviděl.