Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OneDrive je tajnej a neni videt ikona

Takovej drobnej problem v podstate okrajova vec, kterou nikdo krome me zjevne neresi. Microsoft udelal pro OneDrive novej vzhled, hezci ikonky a tak. Me na tom vadi, ze je ted One Drive tajnej a me to vytaci - viz obrazek.

Neda se nejak te aplikaci pres registry nebo nejak tak podstrcit jina ikona, koukal jsem na Google, ale nic jsem nenasel.

[87151-onedrive-jpg]

Problém je v zobrazovaní ikon v oblasti systray, tzv. narušená IconCache, určite to bude z tohoto tepla.

Ako opraviť Iconcache si vygúgli, povaľuje sa na nete návodov plné priehšlia, dávky, skripty, PowerShell...

Marginálne:
Vyraz onedrive načisto z W10 (sú hotové skripty na GitHube, len nájsť ten pravý),

Však disponuješ neprebernými, zbytočnými ikonami, ako na CCCP ščote v KGB centrále či u dementných súdruhov v KĽDR, upotene makajúc na americkom, kapitaľistickom, západnom systéme.

Problém je v zobrazovaní ikon v oblasti systray, tzv. narušená IconCache, určite to bude z tohoto tepla.

Není, protože ikona tam normálně je, takže nic narušené není. Problém je v tom, že Microsoft udělal nové ikonky a ta ikona je celá bílá. Bílá na bílém podkladu znamená, že vidět není nic. Je to Windows 7 a OneDrive používám, takže se smířím i s bílou ikonou, jenom je běžné, že po těch debilech z Microsoftu se dá lecos opravit, ale tohle nejspíš ne. :-/

Mudrc, stiahni si ISO W10 najnovšej verzie, klikni na Setup.exe, ako Správca, nechaj si prešrotovať komplet dáta systému z inštalačného prostredia so zachovaním SW a user dát.

Predmetným postupom "prešrotovania" zistíš, na čom si, robota cca 30 minút s troma reštartmi.