Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tichá grafická karta do 4 500-5000KČ

Zdravím, mohl by mi někdo doporučit nějakou grafickou kartu do 4500-5000KČ? Měl jsem R9 280X, byl jsem spokojený ale přestala sloužit, navíc byla dost hlučná. Teď jedu na integrované grafice (Intel core i3-6100, deska ASROCK Z170 Pro4, Seasonic 500W EnergyKnight) a na běžné používání to stačí (youtube, internet) ale rád bych si v létě něco zapařil. Bohužel jsem si zvykl na tichý počítač (jediné co je slyšet je HDD). Je možné něco zakoupit do této cenové hladiny? Jde mi hlavně o to aby karta byla co "nejvíc tichá". Rád bych si zahrál třeba GTA V, Crysis 3, Dead space 3. Vím že procesor je slabý článek, ale mám vplánu ho časem vyměnit, každopádně po osazení GPU, lze přetaktovat pomocí BCLK.
A ještě poslední věc, vyplatí se kartu koupit teď, nebo až později? Ptám se kvůli těžení měn :)

Díky předem
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

rád bych si v létě něco zapařil. Bohužel jsem si zvykl na tichý počítač

Jde mi hlavně o to aby karta byla co "nejvíc tichá". Rád bych si zahrál třeba GTA V, Crysis 3, Dead space 3.

Nelze, nehrat, pocitac prodat, bude ti lepe.

Nebyl tu koukam nikdo schopen dotaz zodpovedet, ale nastesti jsem sem kouknul i ja. :-)

---

Ta Nitro rozhodne neni ticha, ale do 5K je to asi jedinna karta na ktere lze hrat ty zminene hry, takze si vyber, je to bud a nebo.

Pro některý lidi je standard, že PC prostě hučí, takže jim ta grafika přijde tichá. Takže to hodnocení na CZC bych bral těžce s rezervou, protože uchladit přes 200 W odpadního tepla potichu fakt nejde. Proto osobně (aktuálně) preferuji grafiky od nVidie, kdy raději za stejnou cenu budu mít menší výkon vůči AMD alternativě, ale taky poloviční spotřebu. Já chci tichý PC i v zátěži.

Bral nebral,jak sem psal při hraní hrajou stereo repro takže slyšet není nic pokud není absolutně ticho, jako třeba u tý R9 Fury Tri-X co má 320W takže tvrdím že tichá je taky,v OS se ventilátory netočí vůbec takže relativně by ticho mělo bejt bo se netočí ani točák u PSU,jenže fan v case slyšet jsou jestli ticho teda,jinak to ticho mám tu několik vychvalovaných točáků Noctua a taky nejsou tichý vs ostatní při stejnejch otáčkách takže co je pro koho tichost toď otázka.

Taky mám Pc v obýváku,tobě nehučej točáky od case obzvláště ten zadní kde jede nejvíc pro odvod tepla? V obýváku jinak určitě jede i Tv takže jsme pořád u toho že je něco slyšet víc než ten Pc,pokud si třeba nečte někdo to je pak slyšet všechno.:-)

Jinak tazatel a to ticho,ten Season sem měl víc kusů tady a taky se nedá říct že je nějak tichej,to samé jestli má u toho CPU ten BOX chladič.

Hledal jsem něco, co utáhne Zaklínače 3 v ceně do pěti litrů, spíš míň. Takže mám 1050Ti, spotřeba 75 W, což je luxus. Výkonnější kartu nepotřebuju, nejsu až tak náročnej hráč a na WoT je to dostačující :-)
Nejde jen o spotřebu samotné grafiky, ale i o nároky na zdroj, pak sám o sobě míň hřeje.

Na druhou stranu hrani na GTX1050Ti uz je dost s odrenyma usima, uz je tam ten kompromis, ze preferujes ticho nad vykonem docela znat a nevim teda, jestli bych ji doporucil cloveku se zajmem o hry s cistym svedomim.

Jinak teda pokud to ma byt o bezpodminecnem kompromisu ve prospech ticha, tak momentalne tato:

https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1650-gaming-x-4g-4gb-gddr5/259867/produkt

4490Kc

Osobne bych se ale na ticho vykaslal a radsi si uzil hrani s tou, jak uz bylo receno:

https://www.czc.cz/sapphire-radeon-nitro-rx-580-4gb-gddr5/211962/produkt

4940Kc

Jasny, pokud bys ale nekdy v budoucnu uvazoval zase o upgradu, tak docilit se da i super tiche GTX1070 (v budoucnu jakehokoli ekvivalentu highend grafiky, pricemz cim vykonejsi grafika, tim je tissi :!:).

Poradim jak na to:
je to jednoduche, kdyz clovek zrovna neni doma sam
-tak vypne ve hre ty nejnarocnejsi efekty, ktere obvykle v zapalu hry stejne nevidis
-zapnes VSync (60Hz monitor = 60FPS)
-a pres ovladace vynutis polovicni framerate pro danou hru (teda hra bezi na 30FPS)

Ono tech 30FPS casto staci a grafika kolikrat ani neprejde pres hranici teploty pasivniho modu. ;-)