Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem záměna pamětí

Dobrý den,
nevíte někdo co se stane když do základní desky, která podporuje max. ram DDR3, 1066Mhz vložím ram DDR3 1333Mhz?
1. nepujde vůbec
2. půjde na 1066Mhz
Děkuji za odpověď.

Může se stát obojí. Některé starší desky třeba vezmou moduly větší kapacity jen v provedení Dual Rank (2Rx8). Single Rank (1Rx8) v nich pak nefungují (ale poloviční kapacita už ano).
Takže záleží na konkrétní desce, provedení a velikosti uvažovaných modulů. Na maximální frekvenci modulů většinou vůbec nezáleží.