Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr grafické karty

Zdravím, chtěl bych se zeptat co byste doporučili za návrhy. Chtěl bych koupit grafickou kartu, ale mám problém, někdy pc padne, a mám zelenou obrazovku, kouknu se do prohlížeče událostí, a tam je něco s kernel power, takže asi něco s napájením... pak ho zapnu normálně jde, a pak následně radeon ukáže něco s Wattman settings nebo co... Na to jsem si zvyknul, pak se to objeví zase za nějakou dobu, takže asi nic hrozného. Ale kdybych koupil třeba 580 tak ta žere o trošičku více než moje Asus Strix 380 4GB, ale nechci jít do rizika, takže bych asi koupil grafickou kartu+ zdroj tedy variantu AMD, a nebo bych koupil grafickou kartu od Nvidie, a možná bych nemusel kupovat zdroj... Limit je do 10k. Ale ještě je problém že v programu ve kterém pracuji, tak tam se většinou dává grafická karta od Nvidie. Pro info program je NukeX, díky.

Moje sestava

CPU AMD RYZEN 2600

MB ASUS PRIME B450-PLUS

RAM HYPERX PREDATOR 32GB DDR4 3200MHZ

GPU ASUS R9 STRIX 380 4GB

ZDROJ SEASONIC 520W https://www.mironet.cz/seasonic-s12ii520w-ss520gb-f3-520w-80plus-bronze+dp226714/

Zatím jsem našel toto

https://www.czc.cz/asus-geforce-gtx-1060-dual-gtx1060-o6g-6gb-gddr5/195165/produkt

https://www.mironet.cz/msi-geforce-gtx-1060-gaming-6g-15061746mhz-6gb-d5-8ghz-192bit-dvi-hdmi-3x-dp-225w-8+dp293407/

https://www.czc.cz/sapphire-radeon-nitro-rx-580-8gb-gddr5_2/212488/produkt

Tak snad už poslední dotaz... Na primárním monitoru bude hdmi což pak bude vést do grafiky, ale mám pak sekundární monitor tento https://www.czc.cz/benq-gw2270h-fhd-led-monitor-22/177970/produkt Otázka tedy zní, ta RTX 2060 nemá Dvi výstup, zatím jsem to měl s Asus Strix 380 4GB a se sekundárním monitorem propojeno přes tuto redukci https://www.mironet.cz/oem-dviavga-kabel-propojovaci-2m+dp116508/ Měl jsem do sekundárního monitoru zapojeno VGA a Dvi byl v grafice. Díky moc.

Jestli jsem to dobře pochopil, koupím VGA kabel+ "redukci display port" do redukce zapojím VGA i do sekundárního monitoru VGA, a pak následně do grafiky display port kabel. Mám monitory FULL HD 1080p 60hz, díky.

EDIT: nebo koupit 580 a asi zdroj, to nevím, mohli byste mi říct jestli mi to utáhne? Ale zase nevím s tím programem Nuke, když koukám tak vždy tam dávají Nvidii. Díky moc.

Je, akorat toho PremiumCord bych se trochu obaval, ale treba to fungovat bude. Tezko rict jaky prevodnik, sam se tomu zatim uspesne vyhybam, je to dost na hovno, ze daji na grafiku jen jeden HDMI a chteji po zakaznikovi, aby si dokupoval redukce.

Osobne bych se vyhnul vsemu od PremiumCord, ale je to jen nejaka mala zkusenost s tim, jak kvalitne byvaji kabely od nich vyrobene. Fakt nevim, co presne vzit. Z pohledu jestli kabel nebo jen redukce je to uplne jedno, v kabelu ta redukce musi byt integrovana.

No naopak beru jenom PremiumCord x let redukce kabely a vše funguje dodnes, kvalita za mě dobrá vs cena,no kdo si chce připlácet zbytečně za nějakou "značku" o pár stovek víc to je pak jeho věc.Jediná věc co od nich stála za hov... byl 20 M coax jenže to bych si už nekoupil od žádný značky,ale v normálním SAT obchodě + koncovky,ale ten stojí taky dvakrát tolik než ty komplet jebky všech značek.

Sorry ale kvalita dobra, to myslis vazne? Zasadne ta firma ma drat temer u vseho podimenzovany, uzsi nez by mel byt. A treba proste napajeni na konektor dela asi nejaky cinan rucne. Tim netvrdim, ze to nemuze fungovat x let, na kabelu pripojenem k redukci nebo prevodniku vcelku nic neni, ale kvalitni to teda rozhodne neni.

Mám od nich osobně i po známejch rozházenejch hafo věcí redukcí, kabelů, a píšu kvalita vs cena všechno funguje jak má takže nevidím nikde problém v tý ceně.Naposledy sem kupoval HDMI. To všechno poddimenzovaný by mě zajímalo z čeho posuzuješ si snad všechno testoval,fiknul jak to je dělaný apod o tom pochybuju.Jestli chce někdo vypláznout jednou tolik za Audioquest ,nebo jak tu psal jezekhifi za audio kvalitu kabely x tisíc atd to pak každýho věc ....

Posledni koment k tomu, uz zabihame jinam, ale kdyz zminujes ten HDMI, tak ten jsem mel v 3m provedeni, dal jsem ho tete. Obraz naprosto cisty, zvuk ze audiofil by nerozeznal rozdil, super kvalita na fullHD televizi. Ja si predtim najivne myslel, ze na tom bude fungovat i rozliseni meho monitoru 2560x1440, ale byl to omyl, kabel to nedal.
Jesteze jsem zrovna koupil te tete levny HDMI kabel HAMA, ten rozchodil i to moje vyssi rozliseni, tak jsem nam kabely prohodil a vsichni jsou spokojeni.

Přesně to je i můj názor. I špičkové produkty mívají vady.
Sejít se s jednou značkou a mít tři produkty vadné během pár týdnů, to už bych na ni asi zanevřel. To se mi
stalo u zákazníků se "zdrojem" EVOLVEO. Od té doby to nemůžu ani vidět a hned řeknu, že závada je zdroj a vždy je to pravda :-)

Teď nedávno jsem koupil přítelkyni ochranné krycí sklo za 500,- s tím, že něco vydrží a hle, ona tam chyběla ta fólie, kterou odlepíš a pak přilepíš sklíčko na display. Vzteky jsem to rozlomil, jestli tam není nějak fest nalepená. Samozřejmě nebyla, tak jsem to napsal prodejci. Popsal jsem jim situaci a chtěli jen foto. Prej pošlou novou. Takže i drahé věci mají své nedostatky a některé levné poslouží hodně dobře a dlouho.

Ja jsem ale nikde nerikal, ze prevodnik od PremiumCord nemuze vydrzet leta, naopak je dobre, ze jste napsali, ze vam vydrzel a tazatel se tak lepe muze rozhodnout, jestli risknout PremiumCord nebo jit do neceho lepsiho. Jedinne co rikam a zatim si stojim, ze PremiumCord je pochybna znacka a provedeni jejich vyrobku je nekvalitni, proto je to take obvykle nejlevnejsi. Ja bych si nic od PremiumCord nekoupil, ale nikomu to nevnucuju, je to levne, tak proc ne.

(Taky mam mixer od Sencoru a fen od Rohnson a oboji drzi leta, zarizeni od vyhlasenych vyrobcu by tak dlouho nevydrzely. Napriklad mamce odesel mixer od Moulinexu po trech letech. Jenze kvuli tomu nikde nebudu psat, ze Sencor je nejlepsi znacka na svete a ze ty veci od nich jsou kvalitne provedene.)