Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký antivirus je nejlepší? Stojí zato za ně platit?

Zdravím, doposud jsem používal bezplatnou verzi Avastu a nijak zvlášť jsem to neřešil, ale teď mi začal dělat problémy při hraní jedné hry, tak jsem začal přemýšlet, proč ho vlastně používám a jestli by nebyl lepší nějaký jiný. Na internetu sice existuje plno článků, co srovnávají různé antiviry, ale mám takové tušení, že je to často jen na objednávku, takže srovnání nejsou moc objektivní. Proto se ptám radši tady. Jaký antivirus je podle vás nejlepší a jsou ty bezplatné verze dostačující, nebo se vyplatí zaplatit si?

A za co se teda platí u těch placených verzí?

tak to ani ja úplne neviem, podľa toho čo píšu tak len kopec zbytočností, ale v podstate nič čo by mohlo niekoho zaujímať. Integrovaný v pohode stačí, vätšina škodnej i tak tvorý adware, spyware a podobný balast, proti ktorému sú antiviry krátke... na takú škodnú treba MBAM, ADWCleaner, u Windowsoch môžete využiť msautoruns od sysinternals. Dobre nastavený firewall. Ale nejaký 3rd antivirus fakt ne, jediný normálny 3rd antivirus ktorý bych ešte odporučil je clamAV/Immunet... Vätšina ostatných antivirov je len žrút výkonu a problém je že antiviry sú už prešpikované funkciami ktoré rozvrtávajú systém a blokujú tucet toho čo nechcete a len spôsobujú problémy.

od jednoho výrobce: typicky free verze jsou "čisté" antiviry. placené bývají antivirové balíky s dalšími tzv. ochranami prohlížeče, síťové komunikace, mailu. přidaná hodnota těch funkcí je nula.
není pravidlem, třeba eset má placený i základní av nod. jiní výrobci zas čisté av nenabízí (donedávna snad kaspersky).

antiviry považuju neschopné (staré minoritní typy virů, nedetekují škodlivé doplňky), problematické (antisíťové funkce), obtěžující a zbytečné (zpomalovače diskových operací, všechny konflikty dohromady).
ty tupější dokonce nepoznají ani viditelné viry na flashce (av z korporátních firem).

protože bfu mají problém, že jsou schopni si zaspywarovat pc do týdne, pro ně nechat aspoň to nejmenší zlo - integrovaný defender ve windows.
není to povinné, někdo antiviry ve win nepoužívá 20 let.

budou prázdniny, za týden sem zase někdo přijde pro nejlepší antivir. přitom ani neví, co to má být - detekce virů z minulého století?

Platíš za:
- reklamní náklady výrobce
- zpomalení systému
- problémy při aktualizacích Windows na vyšší verze
- falešné poplachy
- nevšímavost vůči jiným typům malware (spyware, adware)
- u anti-všechno balíků typu Internet Security za problémy se sítí a komunikací obecně

A to se přece vyplatí, ne? ;-)

Našel jsem zajímavý článek: Souboj bezpečnostních expertů. Jsou antiviry přínosné, nebo je máme zahodit?