Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejdou smazat soubory

Zdravím. Na ploše XP mi zůstaly dva soubory, které nemůžu odstranit.Vždy mi to napíše, že je použiván jiným programem nebo uživatelem. Uživatel jsem sám a program jsem dávno odinstaloval.Můžu nějak zjistit, který program si na něj neustále děla nárok?. Nebo existuje nějaký program, který by takovéto chyby odstraňoval?Dík za pomoc.

A pokud nempomůže unlocker a jde o nějaký rozumný soubor (exe,dat,doc..), tak použivám WinHex - což je hexaeditor s přímým přístupem na disk - mazat soubory nemumí, ale třeba u těch exe souboru (a případně těch co musí mít správnou strukturu) jim staci v tomhle editoru přepsat hlavičku a po resetu už nenaběhnou (chyba) a tudíš už pak jdou odstranit 8-):-p

Tak to su take, nemam na to nazov, akoze-riesenia (neodporucam). A co potom bude s tym zaznamom, ktory sposoboval ze sa to exe spustalo? Nie je lepsie zrusit to rovno tam, odkial sa ten .exe spusta? Efekt bude rovnaky a nepotrebujes riskovat posahanie filesystemu (ked sa nahodou s diskeditorom netrafi :-))

"nečinné procesy" vyplé (už jsme řešili na poradně). Zrůdy v podobě superduper defragů nejsou. A šáhnout na hlavičku v diskeditu nemůže být problém.Jedná se o editaci hlavičky, což umí winhex hezky. Nenabourá FS. Azorovo řešení je čisté, nemůžu si pomoct.:-p

Ehm, si asi prvy ktory tvrdi ze vie co Windows robi. Ja osobne si myslim ze ani sam B.Gates nevie ze co vsetko Win robi sam od seba :))
V kazdom pripade diskedit by som neodporucal ziadnemu laikovi. Je to velmi riskantne a ked mam pravdu povedat divim sa ze Win vobec dovoli sahat lowlevel sposobom na disk, vobec by to Win nemal dovolit (ak je subor na systemovej particii), podla mna to na syst.particii ani nejde (skusat sa mi to nechce).

nevím o"zamčených" souborech krom systémových (registry, swapka, systém). Zbytek je to co se edituje.
----
Ano zapíše fyzicky do souboru, ale v rámci filesystému (winhex rozhodně).Nealokuje se cluster- nechá se to na programu.
---
MM.. řešíme kraviny. azorovo řešení je čisté pro filesystém.

To si nieco nepochopil, ak tym tvojim Hexom nemozes posahat filesystem, tak to priamo na disk IMHO nepristupuje (pod Win je to aj IMHO nemozne na C:\), ale je to to iste ako notepad. Ked neveris mozes skusit namiesto winhexu notepad :) P.S. ak ma ten subor read-only atribut tak nezabudni read-only atribut najprv zrusit.

viz co o nem pisou na www:
Viewing and manipulating files that usually cannot be edited
because they are protected by Windows (e.g. the swap file, temporary files of the Internet Explorer), using the disk editor. Tools | Disk Editor

nevim jak ty, ale já nemuzu Notepadem zapsat do exesouboru, kterej je spusten, pripadne souboru, kterej je nejakym zpusobem otevren pro cteni i zapis ... o atribudu se snad nebudeme bavit..

Jinak FS neni ve Win, ale FS je umisten na HDD tedy pokud Win vynechas, tak pri znalosti FS (a ze Winhex umi NTFS/FAT i jine, neni to jen hexac, ale silnej nastroj) ti software muze zarucit, ze nic nepohnosi. Navic soubor NEJDE smazat (neni tam ta funkce v tomhle pripade - Tudis ani neprepises neco Winnum, kdyby zrovna
mnenili nejakou srukturu), tudíš NEMĚNÍŠ(=nemuzes, kdyz to tu funkci nema) FS (kde jsou která data ulozena, jake maj prava, apod viz strkturka NTFS/FAT) ale měníš POUZE datové bloky a pouze jejich OBSAH jako datove oblasti a nikoliv odkazy v nich na sebe ci vubec system souboru.