Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ADSL WiFi router - sdílení připojení k internetu přes klienta

Zdravím Vás,
a prosím o radu.

Mám doma starší ADSL WiFi router Edmax AR-7084gB
https://www.edimax.com/edimax/download/download/data/edimax/global/download/for_home/home_legacy_products/home_legacy_adsl_modem_routers/ar-7084gb
Ten má pro připojení k WAN jen ADSL zásuvku. Dále pak klientské 5xLAN + WiFi.

Přesto bych ho rád využil ideálně jako WiFi repeater.

Je ho nějak možné i přes klientskou zásuvku LAN nebo WiFi připojit k nadřazenému routeru tak, aby přesměrovával připojení k internetu pro zbylé zásuvky a především poskytl internetové připojení v jím vytvořené WiFi síti?
(TP-LINK TL-WR740N https://www.tp-link.com/us/home-networking/wifi-router/tl-wr740n/)

tplink skládá své routery z lowendových brouků, což do pár připojených klientů nemusí vadit.
ale wr740 je totální lowend z lowendů, tam se žádné zázraky nedají čekat.
a za tento shit si pověsíš další problematickou věc: wifi repeater (nebo client, to je skoro jedno). fungovat to může, ale já bych ro nedělal.

základem sítě má být dobrý router, žádný chcípák, za ním všechno co jde rozvést po lan, teprve jako poslední možnost uvažovat o wifi. (režim client je lepší než repeater)
tj. vytáhnout kabel z routeru a za něj pro odlehlé místnosti pověsit wifi ap, které bude obsluhovat tamní mobily/notebůů.

Když u ISP nastavím "Bridge Mode", tak internet funguje, ale jen pro prvního připojeného uživatele.
Když vypnu DHCP, tak druhý se připojí, ale prvního to vykopne a nějak se to hádá.
Volba access point tam vyloženě není. Ale možná by šlo manuálně nastavit nějaké přesměrování klientů připojených dle MAC na tu klientskou zásuvky, kterou připojuji do nadřazeného routeru.

[87201-edimax-jpg]