Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podpora pamětí pro CPU

Zdravím,

zaujala mě informace ohledně podpory pamětí, ale úplně tomu nerozumím.

Chtěl bych pořídit tento procesor a na stránce výrobce je:
7th-gen-a8-9600-apu

System Memory Specification
2400MHz
System Memory Type
DDR4
Memory Channels

Znamená to, že procesor podporuje pouze paměti do 2400MHz a například s 2666MHz nebo 3200MHz se prostě ani deska BIOS nezapne ? Nebo co to znamená to System Memory Specification? Díky moc za info.

Pokud tam dáš rychlejší paměti, tak pojedou na těch 2400MHz.
Jinak deska teoreticky může podporovat přetaktování pamětí (i když s tím A8-9600 asi ne) a pak by to mohlo jít nastavit i na vyšší rychlost, což by prospělo hlavně integrované grafice.
Jinak pokud budeš instalovat Windows 10 nebo nějaký Linux, tak bych doporučil zvolit spíše Athlon 200GE (220GE nebo 240GE). Cenově to vyjde víceméně nastejno.

Takže je to opravdu limitovaný tím co CPU zvládne, a když vemu Ryzen 7 2700X, tak má podporu jen na 2933MHz na stránkách výrobce (nejvýkonnější ryzen), tak mi potom řekněte k čemu jsou paměti 3200MHz, když ani Ryzen je nezvládne ?

2933MHz je pro ten Ryzen frekvence garantovaná výrobcem, ale většina Ryzenů druhé generace zvládá těch 3200MHz bez problémů - záleží při tom ale i na kvalitě základní desky a na počtu osazených paměťových modulů. Často se stává, že 2ks modulů (1ks/kanál) fungují, ale když se přidají další 2 stejné moduly, tak už se musí s frekvencí o stupeň níže.
U některých CPU (netaktovací Intely bez "K", Athlony GE2xx a zřejmě i ten A8-9600 co jsi uvedl) je však strop frekvence uzamčený výrobcem CPU/APU a nic s tím neuděláš.