Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová tiskarna

Ahoj
Chtěla bych Vás poprosit o tip(y), jakou tiskarnu si koupit pro domácí používání (tisk+ skener). Hlavně aby nevyžadovala drahé barvy do doplňování a aby se daly barvy lehce někde sehnat, aby se dala připojit klasicky pomocí kabelu k pc. Na internetu je právě mnoho tiskáren a mnoho recenzí, ale chtěla bych vědět jakou mi doporučíte nebo s jakou tiskárnou jste spokojení a jaká vám vyhovuje.
Děkuji
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Doma mám Epson L805, byla drahá (~8000 oproti pixmě za 1800), ale barvy jsou levné a i při tisku fotek vydrží minimálně rok (možná světle modrou a světle purpurovou dolévám po 3/4 roce). Tato umí tisknout i na CD, proto jsem ji hlavně kupoval (protože jsem si na pixmě otestoval, že je to dobré a média pro potisk nejsou drahá, tak poté co odešla jsem vybral toto).
V práci mám L550, to je multifunkce, fotky z ní jsou taky jakž takž (neumí je bez okrajů) a co je hlavní, má drivery i pro linux.
Barvy ne že by byly levné (150-250 korun), ale je jich po 70 ml, takže vydrží dost dlouho (náplně do normálních tiskáren třeba té pixmy mají 7-15 ml a stojí klidně i víc).
Snad jen co mě zlobí je, že se občas ucpe nějaká tryska a čisticí cyklus má zcela opačný účinek, takže je lepší počkat až se to spraví samo a nebo se podívat dovnitř a očistit tam nepořádek a prach třeba vatovou tyčinkou. Jinak jsem nad míru spokojený s oběma. Dřív platilo, že pro častější a kvalitnější skenování je lepší extra skener (i ten nejhorší býval lepší než to co je v tiskárnách) ale poslední dobou je to úplně jedno, skenery v tiskárnách jsou na tom stejně jako ty bez nich.